کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

به یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

12 دی 1400 ساعت 11:32

سلام بر تو ای یوسفِ خوش نام ما، ای دلبر و مقصود ما، ای دولتِ منصور ما، ای لشکر جانانِ ما.


ای سردار دلها، آغوش تو پناه طوفان من بود. چشمان من کنار عقیق پیشانی ات جان می گرفت و صدای بارانی ام کنار صدای خاکریز آزادی بهاری می شد. ای سردار لشکر عشق، ستاره زندگی ملت بدون سردار نوری ندارد، چون تو نور خاک مظلوم دمشق بودی. خاک مظلوم دمشق از غم فراق، سیاهی زندگی را به رُخ پروانه های آتشین می کشد. فرزندان مظلوم فلسطین بی تو دست هایشان سرد و قلبشان گرفته است. ای پدر ایران، ای روشنایی خانه امید، چشم ستارگان فلک از تو روشن است.
از آن روز که به شهادت رسیدی دیگر کسی نخندید، بعد از آن بود که همه فهمیدند سلیمانی چه بود و چه کرد و چگونه رفت، حالا هم نبودنش را می توان احساس کرد. بی گمان شهادت برازنده توست ای سردار دل ها؛ چقدر نوشیدن از جام شهادت تو شیرین و گواراست چرا که لباس شهادت تنها جامه ای است که چیزی جزء آن نمی توانست برازنده حاج قاسم سلیمانی باشد.
سردار دلها، تو سعادتی هستی که زیر نگاه مستقیم خداوند زندگی کرده ای. ای مدافع دشت گُل سرخ، در ظلمت این مسیر غوغا کردی، ابرها در برابر این مسیر اشک ریختند و هوایی شدند. ای امیر دلها، دلِ کبوتران زخمی را بی جان کردی. ای سردار به روح بلند و کبریائی ات سوگند که پای ما محکم بر این جاده است و بر خاک پای تو سجده می کنم. جانم را فدای راه بی پایانت می کنم. جانانه بر مسیر راه جهادی ات می روم و پیشبند یا زینب را بر پیشانی ام می بندم و پلاک خاک خورده ام را از دل زمین بیرون می آورم و چنان پا بر زمین می کوبم و فریاد بلند سر می دهم که حاج قاسمی دیگر، آماده است تا در این راه پیکار کند تا دست در دست روح کبریائی پروانگان شود.
سال ها امنیت یک کشور به دست پر توان و جهاد خالصانه سردار سلیمانی برقرار شده بود و با وجود این بزرگمرد ایرانی بود که هیچ کس را یاری نزدیک شدن به ایران نبود. امروز نیز با رفتن سردار شهید قاسم سلیمانی میلیون ها قاسم سلیمانی زاده شده و همگی پشت در پشت همدیگر امنیت این کشور را برقرار می سازند. پس نباید دشمن در به شهادت رساندن یک فرمانده ایرانی آن هم در مرزهای دور از ایران و با آن همه تجهیزات و بالگردهای هوایی به خود بنازد. اگر مرد میدان باشند، باید وارد این گوی و میدان شوند و با میلیون ها سردار سلیمانی مبارزه کنند.
باید با صدایی بلند و رسا به همه جهانیان اذعان داشت که ما در بستر خوابی ناز فرو غلطیده بودیم که سردار دل ها از میان ما رفت. ولی یاد و نام او تا سالیان سال نسل به نسل به آیندگان منتقل خواهد شد و بی گمان نسل های بعدی دلاور مردانگی های این بزرگمرد ایرانی را می ستایند و برای پاسداری از راه شرافت مندانه او جانانه یاد و نام او را زنده و جاویدان خواهند ساخت.
حاج قاسم سلیمانی، دلیر مرد ایرانی بود که خارج از این مرز و بوم پیشه خود را نگهبانی از خاک مقدس این وطن برگزیده بود. آیا شایسته نیست که برای این بزرگمرد به پا خواست و جان خود را نثار روح پاک و مقدس او کرد؟
 
 

 
222
 


کد مطلب: 5933

آدرس مطلب: http://www.farhangionline.ir/note/5933/یاد-سردار-دلها-شهید-حاج-قاسم-سلیمانی

امور فرهنگی قوه قضاییه
  http://www.farhangionline.ir