۰

برگزاری داوری مرحله مقدماتی کشوری هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه قضاییه

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲
برگزاری داوری مرحله مقدماتی کشوری هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه قضاییه
رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه هشتمین دوره مسابقات سراسری ویژه کارکنان قوه قضاییه و خانواده های ایشان در رشته های حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم برگزار شد، اظهار داشت: در این دوره از مسابقات در مجموع 375 نفر در دو مقطع سنی زیر ۱۶ سال و بالای آن و در دو گروه خواهران و برادران به رقابت پرداختند که از این تعداد 255 نفر در ترتیل و قرائت و 125 نفر در حفظ ۱۰ جزء،  20جزء و حفظ کل قرآن شرکت داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن ابراهیمی با اشاره به اعلام آمادگی در رویکرد ارتقاء ظرفیت های برگزاری این مسابقات گفت: در این مرحله شاهد داوری آثار ضبط شده با حضور اساتید مطرح این حوزه می باشیم که جلوه خاصی به وزن برگزاری این مسابقات بخشیده است. وی افزود: به دلیل شرایط کرونایی در سال گذشته آثار متسابقین به شیوه غیرحضوری جمع‌آوری شده بود و به همین خاطر امکان برگزاری مسابقات حضوری فراهم نبود.
 دکتر ابراهیمی ضمن تجلیل از تلاش های دست اندرکاران و برگزارکنندگان این دوره از مسابقات و با اشاره به برگزاری نشست هایی با حضور هیات های اندیشه ورز بر احیاء مجدد فعالیت های قرآنی در دستگاه قضا تاکید کرد.
 وی با اشاره به اینکه توسعه فرهنگ قرآنی و وجود مولفه های دینی در سازمان‌ها و ادارت ثمرات زیادی در بر خواهد داشت، افزود:  تعهد دینی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی کمک شایانی به تقویت و بهبود ارتباطات درون سازمانی و بالا رفتن انگیزه همکاران مان در جهت فرایند خدمات‌رسانی به ذینفعان دستگاه قضا می کند.
رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه توفیق بهره برداری از برکات قرآن و استشمام عطر معنوی آن در افزایش انگیزه و روحیه پر نشاط کارکنان دستگاه قضا و اعضای خانواده‌ آنها را از اهداف برگزاری این مسابقات بر شمرد و عنوان کرد: هر چقدر بتوانیم فعالیت‌های قرآنی را توسعه و ترویج دهیم، جامعه سالم‌تر و پیشرفته‌تر خواهیم داشت.
در ادامه حمید مجیدی‌مهر رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیر ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور ضمن تشکر از گستره فعالیت های قرآنی قوه قضاییه بویژه در بخش برگزاری مسابقات از پیگیری طرفین بر تقویت همکاری ها در این زمینه استقبال نمود و  آمادگی خود را جهت مساعدت به توسعه فعالیت های قرآنی و برگزاری مرحله کشوری هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه قضاییه اعلام کرد.
وی همچنین عنوان کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته سطح کیفی شرکت کنندگان در مرحله مقدماتی کشوری از سطح بالایی برخوردار بوده است.
شایان ذکر است، پس از داوری آثار، نتایج مرحله مقدماتی تا اواخر اردیبهشت ماه متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
 222
 
کد مطلب : ۵۹۶۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما