۰
سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری آذربایجان غربی:

سند تحول قضایی یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۹
سند تحول قضایی یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است
حجت السلام والمسلمین محمدپور معاون قضایی و سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری آذربایجان غربی در جلسه شورای جدید امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: خداوند در قرآن کریم امت اسلامی را به دلیل اینکه امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند بهترین امت‌ها معرفی کرده است که این تاکیدی بر اهمیت این فریضه الهی در میان امت اسلامی است.
وی افزود: امر به معروف یعنی شناخت نقاط قوت و تقویت آن و دعوت دیگران به این خصوصیات مثبت است و نهی از منکر نیز آسیب شناسی و برطرف کردن نقاط ضعف می‌باشد، بر این اساس مجموعه ای پوینده است که نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و برای رفع آنها چاره اندیشی کند. شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه قضایی استان نیز سعی دارد با اولویت قرار دادن آشنایی مردم به حقوق خویش، تبیین جایگاه قاضی و دادگاه، تبلیغ فرهنگ بسیجی و شهادت و اجرای برنامه‌های مروج عفاف و حجاب در این راستا گام بردارد.
حجت السلام محمدپور در پایان سخنان خود با اشاره به سند تحول قضایی گفت: فلسفه تشکیل این جلسه اولویت بندی محور‌های امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه قضایی استان و ارائه 5 اولویت اول به ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان می ‌باشد که جا دارد پیگیری و اجرای سند تحول قضایی که یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است مورد توجه ویژه قرار گرفته و همکاران محترم قضایی و اداری که در طول سال 1400 در اجرا نمودن این سند تلاش می‌کنند مورد تقدیر قرار گیرند.
در ادامه جلسه هر یک از حاضرین به ارائه نظرات خود پرداخته و در پایان مقرر شد نتایج جمع بندی و اولویت های اصلی به ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان منعکس شود.
 
 


222
 
کد مطلب : ۵۸۳۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما