کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه:

فرهنگ صلح و سازش را توسعه خواهیم داد

25 خرداد 1399 ساعت 12:22

حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادی صادقی در مراسم تودیع و معارفه معاونین قضایی، منابع انسانی و امور فرهنگی و همچنین رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با گرامیداشت یاد آیت الله شاهرودی در بنیان نهادن شورا‌های حل اختلاف، گفت: کار صلح و سازش، میانجیگری و حل اختلاف از کار‌های بسیار ارزشمندی است که در اسلام و قرآن نیز بر آن تاکید شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور فرهنگی قوه قضاییه به نقل از مرکز رسانه، رئیس جدید مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با اشاره به تشکیل معاونت فرهنگی قوه قضاییه در سال ۹۱ گفت: تربیت نیرو‌هایی با استانداردهای فرهنگی و برگزاری بیش از ۷۰۰ کارگاه در دادگستری‌ها و... از دستاورد‌های معاونت فرهنگی قوه قضاییه در سال های اخیر است.
وی افزود: در عرصه تعالی فرهنگی، تلاش‌های بسیاری شده است، به همین منظور در اینجا از رئیس پیشین قوه قضاییه و حمایت‌های وی قدردانی و همچنین از رئیس قوه قضاییه و سایر مجموعه قضایی که در پیشبرد اهداف معاونت حمایت کردند تشکر می‌کنم.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی ادامه داد: گاهی در گوشه کنار شنیده می‌شد که همکاران شورای حل اختلاف در دستگاه قضایی شهروند درجه دو هستند که آقای میانجی که در پیشبرد کار شورا تلاش کردند از این نوع بینش گلایه داشتند. به اعتقاد بنده همکاران شورا‌های حل اختلاف شهروند در جه یک نیستند بلکه شهروندان ممتاز هستند، چرا که کسانی که در حل اختلاف بین مردم کار می‌کنند صرف نظر از قدرت قانونی به دلیل حرمت و اعتبار و ارزش و جایگاهشان موفق به مصالحه می‌شوند.
وی بیان داشت: توسعه حل اختلاف بین مردم به معنی توسعه اخلاق است و مردمی که به مصالحه تن در می‌دهند همچون گل خوش بوی هستند و زندگیشان شیرین‌تر می‌شود.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با بیان اینکه رفتن به سمت صلح و سازش، رفتن به سمت اخلاقیت و انسانیت برتر است، ادامه داد: این فرهنگ را باید توسعه دهیم و به همین دلیل نام جدید این مرکز توسعه حل اختلاف است.
وی با بیان اینکه لایحه جامع داوری در مسیر تصویب است، گفت: لایحه شورا‌های حل اختلاف در حال پیگیری است و این مرکز باید به یک ستاد عالی برای هدایت مردم به سمت داوری و صلح و سازش حرکت کند تا بار زیادی را از دادگاه‌ها بکاهد.
 
222
 


کد مطلب: 5603

آدرس مطلب: http://www.farhangionline.ir/news/5603/فرهنگ-صلح-سازش-توسعه-خواهیم

امور فرهنگی قوه قضاییه
  http://www.farhangionline.ir