۰
در راستای پویش بخشایش فاطمی صورت گرفت؛

مشارکت گسترده نیکوکاران در حبس زدایی زنان زندانی جرایم غیرعمد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲
مشارکت گسترده نیکوکاران در حبس زدایی زنان زندانی جرایم غیرعمد
به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "سید محمدرضا خوشرو" گفت: در مدت برگزاری پویش بخشایش فاطمی 82 پرونده توسط شوارهای حل اختلاف سراسر کشور در موضوعاتی چون قتل، اختلافات خانوادگی، اختلافات مالی و ... به صلح، بخشایش و رضایت منجر شده است.
رئیس ستاد ملی صبر با اشاره به بازدید رئیس قوه قضاییه و مسئولان قضایی استان ها از زندان های زنان خاطرنشان کرد: آزادی ۶۰ نفر از زندانیان زن ندامتگاه تهران به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن و ولادت حضرت زهرا(س) با دستور رییس قوه قضاییه، بازدید ایشان از ندامتگاه زنان در شهرری و آزادی ۱۲۰ زندانی جرایم غیرعمد در سفر رئیس قوه قضاییه به استان کرمان از دیگر اقداماتی است که در طی برگزاری این پویش رقم خورد.
وی افزود: تولید و انتشار 30 محتوای گرافیکی با استفاده از آیات، احادیث و روایات با هدف ترویج فرهنگ گذشت و بخشایش در جامعه توسط ستاد ملی صبر از دیگر اقداماتی است که در طی مدت برگزاری پویش انجام شده است که با استقبال گسترده مخاطبین در فضای مجازی برای همراهی با اهداف این پویش مبنی بر آزاد کردن زنان زندانی همراه بوده است.
خوشرو گفت: تولید 3 تیزر و انتشار آن در فضای مجازی، اطلاع رسانی در 374 سرای محله و برگزاری جشن های گلریزان با حضور خیرین و نیکوکاران برای جمع آوری کمک های نقدی برای آزادی زندانیان با مشارکت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، نصب 32 بنر در ایستگاه های مترو توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران، نصب پوستر و اطلاع رسانی در بقاع و اماکن متبرکه توسط سازمان اوقاف و امور خیریه، نصب پوستر در بیش از 10هزار اتوبوس شرکت واحد توسط سازمان اتوبوسرانی، پخش پوستر پویش بخشایش فاطمی پیش از اکران در سطح 85 سینمای سراسر کشور، نصب پوستر بخشایش فاطمی در بیلبوردهای شهر تهران از دیگر اقداماتی است که در طی برگزاری پویش بخشایش فاطمی انجام گرفت.
 وی به استقبال بی نظیر هنرمندان و چهره های مورد اعتماد مردم در جامعه از پویش بخشایش فاطمی اشاره کرد و افزود: ستاد ملی صبر تلاش دارد تا با کمک سفیران و همیاران صبر، بخشایش و گذشت را در جامعه ترویج نماید.
این در حالی است که سیداسدالله جولایی مدیرعامل ستاد مردمی دیه کشور با تقدیر از همیاری خیرین در امر حبس‌زدایی از زندان‌ها گفت: با کمک ۸۸ میلیارد ریالی خیرین و نهادهای مردمی در بازه زمانی دهم تا ۲۳ بهمن ماه زمینه آزادی ۴۳۴ بدهکار مالی و ۶۴ محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی و رانندگی فراهم شد که نزدیک به ۸۰ درصد این افراد در ایام مبارک فجر و مابقی در روز‌های آتی از گرفتاری حبس نجات می یابند.
وی افزود: در اجرای این طرح انسان دوستانه ستاد دیه استان زنجان با آزادی ۵۴ زندانی نیازمند بیشترین تعداد آزادی‌ها را به خود اختصاص داده و در ادامه به ترتیب اصفهان و فارس با ۴۷ و ۴۵ آزادی در صدر فهرست قرار دارند.
گفتنی است این پویش با مشارکت معاونت فرهنگی قوه قضاییه، ستاد دیه کشور، انجمن حمایت زندانیان مرکز، مرکز امور شورای حل اختلاف، گروه تلویزیونی شاهد، معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران، موسسه فرهنگی تبیان، سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری، اداره کل اوقاف و امور خیریه، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برگزار شد.
 
 222
 
کد مطلب : ۵۴۱۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات