۰
در مراسم اختتامیه جشنواره «تجلی اراده ملی»

"خط باریک قرمز" و "خورشید" فیلم های برگزیده قوه قضاییه شدند

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۴
"خط باریک قرمز" و "خورشید" فیلم های برگزیده قوه قضاییه شدند
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، در ابتدای این مراسم در بخش تجلی اراده ملی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، با نظر هیات داوران قوه قضاییه بدلیل طرح دغدغه مندانه آسیب‌های اجتماعی ناشی از عدم توجه به موضوع کودکان کار و پیشگیری از وقوع جرم و ضرورت مشارکت مردم و همکاری مسئولان در حل معضلات اجتماعی فیلم «خورشید» به کارگردانی آقای مجید مجیدی و فیلمنامه آقای مجیدی و آقای نیما جاوید انتخاب شدند.
هیات داوران قوه قضاییه در ادامه این مراسم از فیلم مستند «خط باریک قرمز» که توجه به موضوع آسیب‌های اجتماعی تهدید کننده نوجوانان و راهکار اصلاح عالمانه مجرمان و بازپروری آنان به منظور بازگشت موثر به جامعه را مورد توجه قرار داده بود به کارگردانی فرزاد خوش دست تقدیر کردند.
در بخشی دیگر، هیات داوران قوه قضاییه از تلاش‌های چشمگیر بازیگران کودک و نوجوان فیلم «خورشید» تقدیر ویژه‌ کردند. همچنین خانم شمیلا شیرزاد، روح الله زمانی، ابوالفضل شیرزاد و محمدمهدی موسوی فر برگزیدگان این بخش بودند.
در ادامه، جایزه هیات داوران سازمان زندان‌ها و اقدامان تامینی و تربیتی کشور به دلیل نگاه انسانی و اخلاقی و لزوم تغییر نگاه جامعه نسبت به آنان به خوش دست برای فیلم مستند خط باریک قرمز تعلق گرفت.
گفتنی است در روز‌های برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، داوران نهاد‌ها و سازمان‌ها به تماشای فیلم‌های جشنواره ‌نشستند و بر اساس اهداف و رویکرد‌های خود، نسبت به انتخاب فیلم‌های برگزیده اقدام کردند.
بر این اساس، اسامی داوران نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف در بخش «تجلی اراده ملی» به شرح زیر است:
 
قوه قضاییه
سیدمحمدرضا خوشرو
مهدی افتخاری
علیرضا پاشایی
محمد شهریاری
امیر اکبرزاده
جواد طوسی
 
بنیاد شهید و امور ایثارگران
فرزاد مولازاده
سیدمرتضی حسینی
محمدتقی فهیم
 
 
برای دریافت ویژه نامه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر کلیک نمایید.


 
222
 
فایل های مرتبط
کد مطلب : ۵۴۱۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات