۰
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی:

بسیاری از مستضعفان جهان با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی شجاعت مبارزه با مستکبران را پیدا کردند

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
بسیاری از مستضعفان جهان با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی شجاعت مبارزه با مستکبران را پیدا کردند
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان آذربایجان غربی، علی اکبر گروسی در همایش گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و بزرگداشت چهلمین روز شهادت سپهبد سردار سلیمانی گفت: 22 بهمن یوم الله است و خداوند در قرآن کریم مومنین را تکلیف به یادآوری ایام الله نموده است، لذا تکلیف ما یادآوری این روز بزرگ و تاریخی است، روزی که انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید، انقلابی که پایه‌های آن با اتکای به دینی بودن آن استوار و محکم و جهانی است، این انقلاب، انقلاب مستضعفین بود که طومار ستم شاهی را برچید و به مستضعفان جهان امید نجات بخشید که با الگو گرفتن از این انقلاب عظیم و اسلامی شجاعت مبارزه با مستکبران را پیدا کردند و پیروز شدند.
رئیس کل دادگستری استان ادمه داد: اکنون که ما وارد چهل و یکمین سالگرد این انقلاب می‌شویم و هر سال این انقلاب به نوعی به تایید اکثریت مردم ایران رسیده است، انقلاب اسلامی ایران در نظر اندیشمندان و صاحب نظران جهان به عنوان معمای قرن مطرح است و معتقدند که این انقلاب صد سال آینده و گذشته را نشان داده است و به تعبیر آنها انقلاب اسلامی ایران روح یک جهان بی روح است.
وی با اشاره به شهادت سپهبد سلیمانی گفت: شهید سلیمانی در راه استحکام بنای نظام مقدس جمهوری اسلام ایران تلاش های گوناگونی نموده است، برکت شهادت این سردار بزرگوار بیشتر از زمان حیات او بود و شهادت او این انقلاب را بیمه کرد و حضور دهها میلیونی مردم ایران عزیز در مراسم تشییع پیکر پاک این شهید بزرگوار، جهان را مبهوت نمود و به مستکبران و دشمنان فهماند که مردم ایران همواره پشتیبان ولی فقیه و جمهوری اسلامی هستند و این انقلاب ماندگار است و ماندگار خواهد بود.
رئیس کل دادگستری استان، وفاداری مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی را مهمترین عنصر این نظام الهی دانست و بیان کرد: ما و تمامی مسئولین باید خدمتگذار و قدردان این مردم شریف باشیم و با تمام توان به آنها خدمت کنیم.
وی قوه قضاییه را از ارکان مهم و اساسی کشور برشمرد و گفت: در نظرسنجی که انجام گرفته و این نظرسنجی را سایر ارگانها به غیر از قوه قضاییه انجام داده اند، قوه قضاییه امید مردم است و این امید و اعتماد جز با تلاش جهادی و شبانه روزی در مبارزه با فساد و احقاق حقوق عامه مردم بدست نیامده است.
وی ادامه داد: همکاران قضایی و اداری حوزه‌های قضایی استان در فرصت 45 روزه با کار جهادی و تلاش خود نشان دادند که می توان بیش از پیش در خدمت مردم بود. در این مدت که دستورالعمل کار جهادی تعیین تکلیف پرونده‌های معوق ابلاغ شده است، با کار و تلاش شبانه روزی خود کار بزرگی انجام داده اند و عملکرد بسیار خوبی در مورد تعیین تکلیف پرونده‌های مسن و معوق داشته اند که این در تاریخ استان خواهد ماند.
گروسی با تاکید بر اخلاقمداری و تکریم ارباب رجوع گفت: ما باید این امر را بیش از گذشته مد نظر قرار دهیم و با مهربانی و گشاده رویی به حرف مراجعین گوش دهیم تا آنها بتوانند به زبان ساده مشکل خود را بیان کنند.
در ابتدای این مراسم علی نژاد معاون فرهنگی دادگستری استان نیز ضمن خیر مقدم گویی به مدعوین سخنانی در خصوص ایام الله دهه فجر و چهلمین روز شهادت سپهبد سلیمانی بیان کرد.
شایان ذکر است مهمان ویژه این مراسم خلبان بازنشسته هوانیروز امیر خلبان ذوالفقاری همرزم شهید قاسم سلیمانی بود که خاطرات ارزشمندی از سردار دلها بیان و درباره شخصیت والای حاج قاسم سلیمانی نکات قابل توجه و شنیدنی را بیان که همگی حاکی از والا بودن مقام شامخ سردار سرافراز و کم نظیر اسلام داشت.
در پایان این مراسم مسابقه ای با مضمون شهید سلیمانی و تاریخ انقلاب برگزار شد که به 22 نفر از برندگان به قید قرعه جوایزی اهداء شد.
 

 
 
222
 
کد مطلب : ۵۴۱۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات