۰
معاون فرهنگی قوه قضاییه:

کار فرهنگی باید در متن احکام قضایی وارد شود

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲
کار فرهنگی باید در متن احکام قضایی وارد شود
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین صادقی در نشست معاونین فرهنگی دادگستری های استان های سراسر کشور در شیراز با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: توجه به رافت اسلامی و علوی، ایجاد رویه تعلیق و تخفیف در صدور احکام، رضایت مردم از دستگاه قضایی و اصلاح شیوه های رفتاری قضات باید به یک رویه در دستگاه قضایی تبدیل شود و البته تلاش خواهیم کرد تا این برنامه با جدیت دنبال شود.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه حکمرانی عرصه زایش خطر است اظهار کرد: قدرت قضات بالا است و همین موضوع زمینه لغزش، بدگویی و بی توجهی به مردم را فراهم می کند که این خطرناک است و باید مراقبت و فعالیت فرهنگی بیشتری در این زمینه انجام شود.
وی با تاکید بر فعالیت جهادی در دستگاه قضایی تصریح کرد: رویکرد تحول گرایانه باید مدنظر قرار گیرد و معاونین فرهنگی نیز تمام فعالیت خود را بر امور فرهنگی تمرکز کنند.
وی با بیان اینکه بسیاری از نگرانی های مردم به دلیل شیوه ارتباط قضات با آنها است اظهار کرد: باید فرهنگ در بخش حقوقی و کیفری رسوخ کند و کار فرهنگی در متن کار قضایی قرار گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی یادآور شد: روسای حوزه های قضایی باید در اجرای امور فرهنگی پیشتاز شوند و نتایج کارگروه های تشکیل شده در این همایش نیز وارد مباحث استانی شود تا همه قضات کشور در جریان کار قرار بگیرند.
وی با هشدار به قضاتی که نسبت به ارزش های انقلاب اسلامی بی توجه هستند گفت: متاسفانه مشاهده شده که بعضی از قضات نسبت به اشرار، مماشات نشان داده اند و این برای دستگاه قضایی و جامعه اسلامی خطرناک است. منظور ما از تخفیف در صدور حکم درباره اشرار و افراد ضد انقلاب نیست.
وی با اشاره به غیر جناحی عمل کردن دستگاه قضایی تاکید کرد: کارکنان دستگاه قضایی باید سیاسی باشند زیرا داشتن سیاست، حکمت و تدبیر از ویژگی های مسلمانان است.
معاون فرهنگی قوه قضاییه تصریح کرد: شاخص های فرهنگی را عینی کرده ایم، بنابراین انقلابی گری، رسوخ برنامه های فرهنگی در مراجع حقوقی و کیفری و همچنین برخوردهای انسانی و تکریم مردم از مهمترین سنجه های سال آینده معاونت فرهنگی قوه قضاییه است.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی در پایان تعامل بین معاون فرهنگی و روسای حوزه های قضایی را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: برخورد مهربانانه و کریمانه روسای حوزه های قضایی با مردم معجزه می کند و این موضوع برای اجرای برنامه های فرهنگی باکیفیت و اثرگذار، وضعیت دستگاه قضایی در جامعه را در همه ابعاد بهبود می بخشد.
 
 
 
777
 
 
کد مطلب : ۵۳۶۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما