۱
معاون فرهنگی دادگستری استان کردستان:

طرح قاضی مدرسه یک طرح ابتکاری و موثر برای دانش آموزان است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵
طرح قاضی مدرسه یک طرح ابتکاری و موثر برای دانش آموزان است
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان، عبدالله دهقان به استقبال گسترده دانش آموزان، معلمین و مربیان و اولیاء دانش آموزان از این طرح اشاره کرد و گفت:‌ در پایان هر جلسه سوالات زیادی از سوی دانش آموزان مطرح می‌شود که به غالب آنها توسط قضات پاسخ داده می‌شود.
وی افزود: با توجه به رویکرد آگاه سازی گروه‌های سنی شاغل به تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان نسبت به جرایم و رفتارهای مجرمانه و همچنین آگاه سازی از خطرات بزه دیدگی و مسئولیت پذیری و قانون مدارس، مدت سه سال است که طرح آگاه سازی حقوقی در مدارس با عنوان قاضی مدرسه در استان کردستان اجرا می‌شود.
دهقان آشنایی با فضای مجازی و آسیب‌ها، قانون گریزی و هشدار‌ها، روابط با جنس مخالف را به عنوان بیشترین موضوعات طرح شده در جلسات قاضی مدرسه ذکر کرد و بیان داشت: اغلب دانش آموزان با جرایم مختلف آشنایی ندارند که سعی شده است آگاه سازی مناسبی در این زمینه‌ها انجام گیرد.
معاون فرهنگی دادگستری استان تاکید کرد: فضای مجازی و اعتماد واهی دانش آموزان در این فضا باعث دسترسی آسان آنها به فیلم‌ها و تصاویر متضاد با فرهنگ، قانون و شرع شده که این مسئله به اعتماد به نفس دانش آموزان ضربه زده است و مستلزم آموزش صحیح برای بهره بردن از فضای مجازی از سوی خانواده‌ها، مدرسه و رسانه‌های جمعی و نظارت و کنترل مناسب است.
 


 
222
 
کد مطلب : ۵۳۶۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما