۰
مدیرکل فرهنگ دینی و انقلابی معاونت فرهنگی قوه قضاییه:

هفتمین دوره مسابقات کشوری قرآن قوه قضاییه در شیراز برگزار می شود

تاریخ انتشار
يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴
هفتمین دوره مسابقات کشوری قرآن قوه قضاییه در شیراز برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، مدیرکل فرهنگ دینی و انقلابی معاونت فرهنگی قوه قضاییه در آستانه برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضاییه گفت: خواندن قرآن کریم با توجه به معانی آن در این شرایط امری ضروری است و برای برون رفت از شبهات و تاریکی­ هایی که جوامع را فرا گرفته این پیام آسمانی نور امیدی در دل مردم دنیا است.
مهدی پیرهادی با تأکید بر جنبه های معرفتی قرآن کریم اظهار کرد: 186 نفر در مسابقات کشوری قرآن کریم قوه قضاییه سال 98 در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل، اذان و مفاهیم و در دو گروه خواهران و برادران به مرحله کشور راه یافتند که از این تعداد 102 نفر مرد و 84 نفر زن هستند.  همچنین در این دوره 137 نفر بزرگسال و 49 نفر زیر 16 سال در رشته های مختلف قرآنی با یکدیگر رقابت می کنند.
وی با بیان اینکه 22 نفر از متسابقین حافظ کل قرآن هستند گفت: متسابقین از تمامی سازمان های تابعه قوه قضاییه و دادگستری ها در مراحل شهرستانی، استانی، مقدماتی کشوری تاکنون به رقابت پرداختند که در روزهای 8 تا 10 بهمن ماه در مرحله کشوری به رقابت می پردازند.
پیرهادی با اشاره به اینکه ظرفیت­ های دینی و قرآنی قوه قضاییه روز به روز افزایش یافته است ادامه داد: یکی از ابتکارات این دوره مانند سال گذشته مرحله مقدماتی کشوری از طریق ضبط آثار مستابقین بود که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شده است.
مدیر کل فرهنگ دینی و انقلابی قوه قضاییه با اشاره به برگزاری این دوره از مسابقات در شیراز گفت: شهر شیراز یکی از مراکز فرهنگی ایران از گذشته تاکنون بوده و قابلیت بسیار بالایی در اجرای برنامه های فرهنگی دارد. مورد دیگر اینکه نباید میزبانی مسابقات فرهنگی به ویژه مسابقات قرآنی به مشهد، قم و تهران محدود شود و باید از ظرفیت بقیه استان­ها نیز استفاده کنیم.
وی در پایان افزود: امسال جمعاً در حدود بیش از ۱۲ هزار شرکت کننده در بخش ­های مختلف مسابقات شرکت داشته اند و از این تعداد حدود یازده هزار نفر از بزرگسالان بودند که شامل کارکنان قضایی و اداری و خانواده‌های ایشان بودند و از این تعداد، حدود یک هزار نفر نیز فرزندان زیر ۱۶ سال در مسابقات شرکت کردند.
777
کد مطلب : ۵۳۵۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات