۰

تشکیل هیئت های ویژه برای کاهش زندانیان در حوزه های قضایی استان گلستان

تاریخ انتشار
يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲
تشکیل هیئت های ویژه برای کاهش زندانیان در حوزه های قضایی استان گلستان
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گلستان، رئیس کل دادگستری استان در جلسه روسا و دادستان های سراسر  استان،  کاهش پرونده های معوق و کاهش جمعیت کیفری را دو محور راهبردی و اساسی قوه قضاییه خواند و گفت: باید روسا و دادستان ها به صورت ویژه بر این دومحور تمرکز کنند.
هادی هاشمیان افزود: برای این منظور هیئت های ویژه با حضور قضات پیشکسوت و با تجربه استان تشکیل شده است که در کمتر از یک ماه از آغاز به کار این هیئت ها تا کنون 770 زندانی آزاد شده اند و بیش از هزار پرونده معوق نیز مختومه شده است.
رئیس کل دادگستری استان همچنین از بازبینی همه پرونده های پیش از مهر امسال خبر داد و گفت: روسا، دادستان ها و اعضای هیئت های ویژه موظف هستند همه پرونده های قبل از مهر امسال را بازبینی و در صورتی که این پرونده ها آماده رای یا بلاتکلیف مانده باشند اقدامات لازم برای بررسی و تعیین تکلیف آنها را انجام دهند.
وی با تاکید بر تعیین تکلیف همه پرونده های معوق تا پایان امسال گفت: برای تمرکز بیشتر قضات بر رسیدگی به پرونده ها،  تا آخر امسال همه جلسات کاری قضایی باید پس از ساعت اداری تشکیل شود و روسا و دادستان ها نیز جز در موارد ضروری از حضور در جلسه های بین دستگاهی که آنان را از تمرکز بر رسیدگی به امور مردم دور می کند بپرهیزند.
وی گفت: حضور و اقدامات آیت الله رئیسی نگاه مردم به دستگاه قضایی را تغییر داده و آنان را به دستگاه قضایی امیدوارتر کرده است بنابراین همه باید به تاسی از ایشان و شهید سپهبد سلیمانی در جایگاه و مسئولیتی که قرار داریم با کار جهادی به امور مردم رسیدگی کنیم و پاسخگوی مراجعان باشیم.
هاشمیان در ادامه گفت: اقدامات رئیس قوه قضاییه به قضات ما برای برخورد با فساد بیش از پیش جرات داده و انشاء الله ما بتوانیم از این فرصت برای خدمت بیشتر به مردم و اجرای عدالت بهره ببریم.
وی به تلاش اعضای شورای حل اختلاف برای کاهش پرونده های مسن هم اشاره کرد و گفت: اقدامات سازشی اعضای شورا از ورودی پرونده به محاکم کاسته و فرصت بیشتری را برای رسیدگی به پرونده های معوق و سنگین برای قضات ما فراهم کرده است.
وی ادامه داد: فقط در کمالان یک شعبه شورای حل اختلاف در طول ماه 170 پرونده را بررسی و برای سازش تلاش کردند که ستودنیست.
لازم به ذکر است در جلسه امروز از علی یزدانی رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس بابت اقدامات جهادی برای کاهش پرونده های معوق و کاهش جمعیت کیفری زندان و حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز برای اقدامات ویژه در راستای کمک به رونق تولید و اقتصاد مقاومتی تجلیل شد.
 
 

 
222
 
کد مطلب : ۵۳۵۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما