۰

دعوت دبیر ستاد ملی صبر از هنرمندان، فعالان اجتماعی و شهروندان برای مشارکت در پویش بخشایش فاطمی(س)

230 زن زندانی جرایم غیرعمد در انتطار کمک مالی نیکوکاران
تاریخ انتشار
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
دعوت دبیر ستاد ملی صبر از هنرمندان، فعالان اجتماعی و شهروندان برای مشارکت در پویش بخشایش فاطمی(س)
به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، دکتر سید محمدرضا خوشرو گفت: متاسفانه در حال حاضر تعداد 370 نفر از بانوان، مادران و همسران جامعه بدلیل جرایم غیر عمد در زندان بسر می برند که از این تعداد 230 نفر واجد شرایط کمک مالی هستند و کانون خانواده آنها از نعمت حضور آنها محروم شده که این امر ضررهای جبران ناپذیری را در دراز مدت به جامعه تحمیل می کند که امیدواریم با استقبال جامعه از پویش بخشایش فاطمی بتوانیم بخش زیادی از این زندانیان را به آغوش خانواده بازگردانیم.
وی با اشاره به آیه «لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون» هرگز به نیکی دست نمی‌یابید و از نیکان نمی‌شوید، مگر اینکه از آنچه دوست می‌دارید، انفاق کنید، گفت: بخشش و گذشت در جای جای زندگی کوتاه دختر پیامبر به چشم می خورد و می تواند الگوی خوبی برای پیروان راستین آن حضرت باشد.
دبیر ستاد ملی صبر خاطرنشان کرد: در پویش بخشایش فاطمی هر ایرانی می تواند کمک های نقدی خود را  برای آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد به شماره کارت ستاد دیه 9345-9903-9975-‌6037 بانک ملی ایران و برای کمک به خانواده زندانیان به شماره حساب 0100493310001 بانک ملی ایران به نام انجمن حمایت زندانیان مرکز پرداخت نمایند.
وی افزود: خلاصه پرونده و مبلغ مورد نیاز برای آزادی تعدادی از بانوان زندانی پس از دریافت تاییدیه از مراجع قانونی در سایت ستاد ملی صبر به نشانی www.sabr.ir قرار خواهد گرفت که هموطنان خیر می توانند با مراجعه به بخش "آزاد میکنم" و انتخاب زندانی زن مورد نظر، کمک خود را از طریق پرداخت بانکی به میزانی که می توانند، واریز نمایند.
وی به استقبال بی نظیر هنرمندان و چهره های مورد اعتماد مردم در جامعه از پویش بخشایش فاطمی اشاره کرد و افزود: امید است در هفته جاری با مشارکت شهروندان این پویش در سطح کشور فراگیرتر شود و شاهد آزادی تمام زنان زندانی غیرعمد باشیم.
دبیر ستاد ملی صبر با تاکید بر نقش همیاران صبر در آزادی زندانیان گفت: همیاران صبر نیز می توانند با نقل روایت های خود از گذشت و بخشایش در فضای مجازی با #بخشایش_فاطمی #بخشایش_به_رسم_نیکان و #بخشایش_از_دل ضمن مشارکت در پویش معنوی، در رقابت بهترین اثر همراه با 50 هدیه ارزشمند شرکت نمایند.
"خوشرو" در پایان با دعوت از هنرمندان، فعالان اجتماعی و شهروندان برای پیوستن به پویش بخشایش فاطمی گفت: این پویش با مشارکت معاونت فرهنگی قوه قضاییه، ستاد دیه کشور، انجمن حمایت زندانیان مرکز، مرکز امور شوراهای حل اختلاف، گروه تلویزیونی شاهد، فرهنگسرای مترو، موسسه فرهنگی تبیان، سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری و اداره کل اوقاف و امور خیریه  برگزار می شود.
222
کد مطلب : ۵۳۵۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات