۰

با پویش بخشایش فاطمی(س) برای آزادی زنان زندانی همراه شوید

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
با پویش بخشایش فاطمی(س) برای آزادی زنان زندانی همراه شوید
به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، ايثار يكى از والاترين ويژگى هاى اخلاقى است. ايثارگر با گذر از خود و ابراز نوع دوستى، به قلّه مكارم اخلاقى دست مى يابد. اين صفت برجسته اخلاقى در زندگى حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها به كمال موجود است. وى همه زندگى و جوانى اش را در راه خدمت به پدر و همسر و فرزندانش فدا كرد. در يك جا مال را بخشيد و در جايى ديگر جان را ايثار كرد. در جنگ خندق، لقمه نان خود و فرزندانش را براى پدرى برد كه سه روز بى غذا مانده بود. در جايى و روزگارى ديگر سه روز پياپى افطار خود را به مسكين، يتيم و اسير بخشيد و در شبى شگفت، غذاى خود و فرزندان خردسالش را خوراك مهمانى كرد كه به آنان پناه آورده بود. فاطمه(س) جان خويش را نيز ايثار كرد و در عرصه دفاع از حق و ولايت تا پاى جان ايستاد.
انفاق در سیره حضرت فاطمه زهرا(س)  دارای سه رتبه و درجه است که هر کدام بر دیگری برتری دارد: ۱. صدقات ۲. مواسات ۳. ایثار و از خود گذشتگی
صدقه: حضرت فاطمه(س) توجه ویژه‌ای به پرداخت صدقه به فقرا داشتند و هیچ مستمند و نیازمندی از در خانه اش دست خالی باز نمی‌گشت؛ نمونه بارز انفاق و ایثار آن بزرگوار، بخشش «لباس عروسی» به زن فقیر آن هم در شب عروسی است. ایشان به مصداق آیه «لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون» هرگز به نیکی دست نمی‌یابید و از نیکان نمی‌شوید، مگر اینکه از آنچه دوست می‌دارید، انفاق کنید، پیراهن نو را به فقیر بخشید. زهرای اطهر با لباسی ساده به خانه شوهر رفت و سند ایثار در چهره درخشان زندگی اش ثبت شد.
مواسات: مواسات به معنای تقسیم اموال با نیازمندان در اندازه کفاف است؛ یعنی در همان مقدار کفاف دیگری را نیز شریک سازد، اگر افزون بر اندازه، کفاف باشد و از آن مقدار زیادی به کسی ببخشد، به آن مواسات نمی‌گویند و در واقع مصداق صدقه می‌باشد.
ایثار: برترین و بالاترین مرتبه انفاق، ایثار است؛ در این مرتبه فرد نه تنها اموال خود را با مستمندان تقسیم و بدون تجملات در سطح فقیرترین افراد جامعه زندگی می‌کند، بلکه آنان را بر خود مقدم می‌دارد و نصیب خویش را نیز به آنها تقدیم می‌نماید و این عالی‌ترین مصداق انفاق و بزرگواری است.
حضرت  فاطمه زهرا(س) در سخاوت و بخشندگی رهرو راه پدر بزرگوار خویش بود، او به یادداشت که پدر گرامی اش فرموده بود سخاوتمند به خداوند و مردم و بهشت، نزدیک و از دوزخ دور است، خداوند خود، صاحب جود و بخشندگی است و اهل جود و بخشش را دوست دارد.
ستاد ملی صبر نیز با الگوگیری از سیره و روش حضرت فاطمه علیها السّلام، پویش بخشایش فاطمی را همزمان با شهادت ایشان از اول تا 26 بهمن ماه مصادف با ولادت آن حضرت راه اندازی کرده است تا با همکاری پیروان راستینش، پیام صلح، بخشایش و رضایت را که در تمام طول زندگی دختر نبی اسلام(ص) وجود داشته است به جهانیان معرفی نماید.
در پویش بخشایش فاطمی هر ایرانی می تواند کمک های نقدی خود را  برای آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد به شماره کارت ستاد دیه 9345-9903-9975-‌6037 و برای کمک به خانواده زندانیان به شماره حساب 0100493310001 به نام انجمن حمایت زندانیان مرکز پرداخت نمایند. همچنین با ورود به سایت ستاد ملی صبر به نشانی www.sabr.ir  با انتخاب زندانی زن مورد نظر کمک خود را واریز نمایند.
همیاران صبر نیز می توانند با نقل روایت های خود از گذشت و بخشایش در فضای مجازی با #بخشایش_فاطمی #بخشایش_به_رسم_نیکان و #بخشایش_از_دل ضمن مشارکت در پویش معنوی، در رقابت بهترین اثر همراه با 50 هدیه ارزشمند شرکت نمایند.
 
 

 
222
 
کد مطلب : ۵۳۴۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما