۰
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه:

آموزش حقوقی به مردم و در دسترس بودن آنها دو هدف اساسی ما است

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
آموزش حقوقی به مردم و در دسترس بودن آنها دو هدف اساسی ما است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، پرویز توسلی زاده در همایش طرح بزرگ "هر مسجد یک حقوقدان" اظهار کرد: در ابتدای تصدی خود در دادگستری استان کرمانشاه از جمله اهدافی که به طور جدی دنبال کردیم این بود که فاصله خود را با مردم کم کنیم و در دسترس آنها باشیم و از دیگر سو به دلیل ضعف در آگاهی های حقوقی جامعه را حقوقی کنیم و مردم را با آموزش های حقوقی نسبت به حقوق و تکالیف خود آشنا کنیم.
رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: هر چه دسترسی مردم به مسئولین راحتتر باشد اعتماد عمومی افزایش می یاید. از سوی دیگر نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران متکی به مردم است و این مهم بر خلاف حکومت در دنیای غرب است که با مهندسی افکار عمومی در تلاش هستند آنها را با خود همراه کنند. رابطه ای که جز یک فریب سیاسی نمی تواند چیز دیگری باشد.
رئیس کل دادگستری استان گفت: مشکل استکبار با ما ابعاد مختلفی از جمله اقتصادی، فرهنگی و.. را به همراه آورده است که در همه این ابعاد آنها به دنبال سیطره خود بر دنیای اسلام هستند.
وی افزود: آنها از جنبه اقتصادی به دنبال وابستگی محض ما به خود هستند و در حوزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی سعی در ابتذال فرهنگ اسلامی دارند که مقابله با این تهاجم با بصیرت انقلابی کاری است که بیش از هر زمانی باید مورد نظر قرار گیرد.
وی با اشاره به اهداف استکبار و غرب در حوزه نظریه پردازی بیان کرد: اینکه گفته اند حقیقت یک امر پسینی است به دنبال آن هستند که حقیقت را یک امر نسبی جلوه دهند و از مطلق بودن آن بکاهند و با تبلیغ در این حوزه ذات مقدس الهی را که طبق نظریه اسلامی حقیقت مطلق است مورد سوال قرار دهند.
رئیس کل دادگستری استان افزود: در کنار نسبیتی که برای حقیقت قائل هستند به دنبال ترویج لذائذ دنیوی هستند تا با این مکانیسم نظریه خود را موجه و ممکن جلوه دهند و بوسیله آن اصل اسلام را مورد حمله قرار دهند که بزرگترین ماموریت ما در این برهه پردازش به مباحث نظری جهت مقابله با اینگونه نظریه پردازی های غربی است.
توسلی زاده، حفظ، تداوم و گسترش اهداف حقوقی جمهوری اسلامی، کمک به احیای حقوق عامه، احیای اندیشه ناب اسلامی، حمایت و دفاع از حقوق ملت ایران و سایر جوامع مستضعف در عرصه بین المللی، تربیت حقوقدانان مومن، ترویج فرهنگ حقوق مداری و ... را از جمله اهداف طرح "هر مسجد یک حقوقدان" دانست و گفت: اسلام از حیث نظریه پردازی در حوزه های مختلف علمی متکی به مبانی نظری قوی است که ما باید آن را دنبال و محقق سازیم.
 
 
 
222
 
کد مطلب : ۵۳۴۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما