۰

دیدار معاون فرهنگی قوه قضاییه با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵
دیدار معاون فرهنگی قوه قضاییه با نماینده ولی فقیه در استان گلستان
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان در این دیدار گفت: احقاق حق و ابطال باطل دو وظیفه مهم قوه قضاییه است.
آیت الله نورمفیدی افزود: انتظارات از قوه قضاییه زیاد است زیرا مردم دادگستری را مرکزی می دانند که می توانند برای احقاق حق مراجعه کنند.
وی افزود: کار دستگاه قضایی در اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان و تلاش برای آشنایی مردم با اصول حقوقی قابل تحسین است.
آیت الله نورمفیدی در بخش دیگری از سخنان خود از عملکرد دادگستری استان برای بهبود جایگاه دستگاه قضایی قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه با تیم منسجمی که در دادگستری استان تشکیل شد شاهد افزایش رضایت مردم از دادگستری هستیم.
معاون فرهنگی قوه قضاییه نیز در این دیدار با اشاره اینکه همیشه ندای وحدت در استان گلستان شنیده می شود افزود: این وحدت حاصل تلاش های شما برای وحدت اقوام و مذاهب در استان است.
حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی در ادامه به  طرح های قوه قضاییه برای ارتقای سطح اعتقادی و اخلاقی کارکنان دستگاه قضایی و افزایش آگاهی های حقوقی مردم اشاره کرد و گفت: اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان یکی از طرح های شاخص در زمینه آموزش حقوق به مردم است.
وی با اشاره به ورودی سالانه 17 میلیون پرونده در سال به محاکم افزود: برای افزایش آگاهی های حقوقی مردم نیازمند مشارکت سایر دستگاه ها به ویژه آموزش و پرورش هستیم.
معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: برخی مشکلات و اختلافات مردم بدون مراجعه به دادگستری و با ریش سفیدی قابل حل است و از سوی دیگر برخی مردم برای شکایت مسیر اشتباه طی می کنند که هدف ما با تمرکز در مساجد در قالب طرح هر مسجد یک حقوقدان کاهش این مشکلات است.
هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان گلستان هم در ابتدای این دیدار با تشریح برنامه های طرح هر مسجد یک حقوقدان گفت: ضعف مردم در عدم آگاهی به مباحث حقوقی است و ما با این طرح تاکنون در 85 مسجد استان با کمک امامان جمعه و حقوقدانان بیش از 10 هزار مشاوره داده ایم.
وی در پایان تاکید کرد: تلاش می کنیم تا این طرح را در استان گلستان توسعه دهیم.
 
 
222
 
کد مطلب : ۵۳۳۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما