۰
معاون فرهنگی قوه قضاییه:

افزایش آگاهی های حقوقی مردم از اهداف طرح هر مسجد یک حقوقدان است

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
افزایش آگاهی های حقوقی مردم از اهداف طرح هر مسجد یک حقوقدان است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادی صادقی در همایش تجلیل از فعالان طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در گرگان گفت: این طرح با هدف افزایش آگاهی های مردم در حوزه حقوقی و قضایی است که سبب می شود مردم کمتر به خطر بیفتند و دیگران هم در حق یکدیگر خطا نکنند.
معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: هدف دیگر این طرح کاهش پرونده ها و نزاع ها است و اگر هم مشکلی پیش آمد زمانی که می خواهند تا شکایت خود را پیگیری کنند مسیر درست را بشناسند .
وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی به دنبال ایجاد پایگاه هایی در مساجد برای کمک به آگاهی مردم است اظهار کرد: مردم از اصطلاحات تخصصی حقوق و از مسائل حقوقی روزمره مورد نیاز خود آگاه نیستند و این وظیفه ماست تا مسائل حقوقی مورد نیاز فعالیت های روزمره مردم را به آنان آموزش دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی گام دوم اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان را نشان دادن مسیر درست برای پیگیری شکایت بیان کرد و  افزود: آمارها نشان می دهد 80 درصد شکایت های دادسرا در کشور منجر به کیفرخواست نمی شود و این حکایت از آن دارد که افراد هنگام شکایت مسیر درستی را طی نمی کنند.
وی ادامه داد: طولانی شدن روند رسیدگی پرونده ها و سرگردانی مردم از جمله مشکلاتی است که ما را بر آن داشت تا با کمک اصحاب فرهنگ و رسانه، روحانیون، حقوقدانان، وکلا و دانشگاهیان برای بالا بردن آگاهی مردم بیشتر تلاش کنیم.
وی افزود: باید با کار و روحیه جهادی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی برای ایفای مسئولیت اجتماعی خود در این بخش تلاش کنیم.
معاون فرهنگی قوه قضاییه تاکید کرد: در قالب این طرح علاوه بر آگاهی های حقوقی باید مشاوره های حقوقی رایگان به مردم ارائه و تشکیل هیئت های حل اختلاف در مساجد هم با حضور حقوقدانان برگزار شود.
وی افزود: استان گلستان از استان های موفق در زمینه صلح و سازش است و امیدواریم در گسترش طرح هر مسجد یک حقوقدان هم در بین دیگر استانها پیشتاز باشد.
گفتنی است در همایش امروز از 10 نفر از فعالان طرح هر مسجد یک حقوقدان در استان گلستان نیز تجلیل شد.
 
 
 

222
 
کد مطلب : ۵۳۳۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما