۰
رئیس کل دادگستری استان گلستان خبر داد:

اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در 80 نقطه استان

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در 80 نقطه استان
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان در همایش هر مسجد یک حقوقدان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه برگزار شد گفت: ورود سالانه 400 هزار پرونده به دادگستری استان گلستان برازنده مردم ما نیست لذا برای کاهش این تعداد پرونده تصمیم به اجرای طرح های مختلف جهت افزایش آگاهی های مردم گرفتیم.
وی افزود: طرح هر مسجد یک حقوقدان در 85 نقطه استان اجرا شد و 10 هزار مشاوره حقوقی هم در این مدت به مردم داده شد.
رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: این طرح با همکاری دانشکده های حقوق، اساتید و دانشجویان، کانون وکلا و حقوقدانان بطور مستمر در مساجد برگزار می شود.
هاشمیان با اشاره به اینکه با توسعه این طرح  تعداد پرونده هایی که ناشی از ناآگاهی مردم به حقوق است کاهش می یابد افزود: روسای دادگستری ها و دادستان ها هم مکلف به اجرا و پیگیری این طرح هستند.
وی ادامه داد: یکی از علل پرونده های گره خورده در محاکم حقوقی به علت ناآگاهی مردم از حقوق است و متاسفانه حتی در سطح دستگاه های اجرایی هم این مشکل وجود دارد. چند روز پیش یکی از مدیران یک دستگاه اجرایی به دلیل مشورت نکردن با افراد آگاه به حقوق یک قرارداد میلیاردی بسته بود که متاسفانه اکنون به مشکل برخورده است.
وی گفت: تلاش کردیم تا با استفاده از ظرفیت رسانه ها به ویژه رادیو وتلویزیون مردم را با مبانی حقوقی که نیاز روزمره آنان است آگاه کنیم.
رئیس کل دادگستری استان در پایان تصریح کرد: رسیدگی به حجم زیاد پرونده های حقوقی جز با همکاری مردم امکان پذیر نیست و در همین زمینه از کمک مردم در دو بخش مداخله از طریق علما و دانش آموختگان برای آموزش حقوقی به مردم و دیگری سازش در پرونده ها استفاده می کنیم که خوشبختانه این راهکار در استان ما نتیجه بخش و موفقیت آمیز بود.
 


 
222
 
کد مطلب : ۵۳۳۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما