کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

با حضور معاون فرهنگی دادگستری کل استان کردستان؛

طرح مشاوره حقوقی«هر مسجد یک حقوقدان» در استان کردستان آغاز شد

18 دی 1398 ساعت 14:21

معاون فرهنگی دادگستری استان کردستان در جلسه شورای راهبری طرح مشاوره حقوقی "هر مسجد یک حقوقدان" اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح، رشد و ارتقای فرهنگ حقوقی مردم، وظایف شهروندی، صلح و سازش، ارتقای فرهنگ قانونگرایی، زمینه سازی برای تحکیم بنیان خانواده، کاهش طلاق و افزایش اعتماد عمومی نسبت به دستگاه قضایی است.


به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان، عبدالله دهقان ضمن تسلیت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی بیان کرد: بی تردید راه پرفروغ این بزرگمرد تاریخ معاصر جهان ادامه دارد و شهادت او پیام مظلومیت ایران و رسوایی متجاوزانی شد که به هیچیک از قواعد بین‌المللی و حقوق کشورها و ملت‌ها پایبند نیستند.
دهقان گفت: با عنایت رئیس قوه قضاییه و در اجرای این طرح بر اساس سند تحول دستگاه قضایی، خدمات مشاوره حقوقی برای عموم جامعه و با رویکرد کاهش مشکلات قضایی مردم در اولویت برنامه‌های فرهنگی قوه قضاییه قرار گرفته است.
معاون فرهنگی دادگستری استان گفت: مسئولیت اجرای این طرح که با عنوان شورای راهبردی مرکزی مشاوره حقوقی مساجد است، به معاونت فرهنگی دادگستری محول شده و لازم است اعضای این شورا جهت هر چه بهتر برگزار شدن طرح با این معاونت همکاری کنند.
وی تاکید کرد: دادگستری با همکاری سازمان بسیج حقوقدانان استان، این طرح را رسماً آغاز و از این پس به صورت منظم در مساجد همه حوزه‌های قضایی استان برگزار می شود.
دهقان طرح هر مسجد یک حقوقدان را محدود به زمان خاصی ندانست و گفت: مقرر است از ظرفیت تمامی حقوقدانان استان استفاده شود.
در این جلسه نمایندگانی از دستگاه های اجرایی و فرهنگی نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص شیوه اجرای بهتر این طرح بیان کردند.

777
 
 
 


کد مطلب: 5323

آدرس مطلب: http://www.farhangionline.ir/news/5323/طرح-مشاوره-حقوقی-مسجد-یک-حقوقدان-استان-کردستان-آغاز

معاونت فرهنگی قوه قضاییه
  http://www.farhangionline.ir