۰
معاون فرهنگی دادگستری استان لرستان:

طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در مساجد استان عملیاتی می شود

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵
طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در مساجد استان عملیاتی می شود
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان لرستان، ‌حجت‌‌‌الاسلام والمسلمین علی سبزواری ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلاتی که دستگاه قضایی سالها است با آن روبه‌رو است، کثرت روزافزون پرونده‌ها است و قوه قضائیه همواره با این مشکل مواجه بوده که بر اثر آن معضلاتی مانند اطاله دادرسی گریبانگیر دستگاه قضایی می شود، اما در طرح هر مسجد یک حقوقدان مردم درباره نوع دعوی، نحوه تنظیم دادخواست یا شکواییه و دیگر مراحل مراجعه به محاکم قضایی و یا سوالات حقوقی که دارند می ­توانند از افرادی که در این زمینه علم و تخصص دارند به رایگان بهره­ مند شوند.
وی تاکیدکرد: به موجب این طرح حقوقدانان با حضور در مساجد، میعادگاه ­های نمازجمعه و بقاع متبرکه به مراجعین خدماتی جامع تر از واحدهای ارشاد و معاضدت ارائه می دهند.
حجت الاسلام سبزواری تشریح کرد: بر اساس ماده هشت این دستور‌العمل دوازده دستگاه در خصوص مشاوره حقوقی وظایفی برعهده دارند و رشد و ارتقاء فرهنگ قانونگرایی، کارکرد اجتماعی، فرهنگ سازی در زمینه مراجعه به دادگاه، ایجاد صلح و سازش، حل اختلافات دعوی از جمله اهداف اجرای این برنامه است.
حجت الاسلام والمسلمین سبزواری تاکید کرد: در برنامه هر مسجد یک حقوقدان علاوه بر جذب مردم به مساجد به دنبال اطلاع‌رسانی حقوقی و افزایش بینش مردم نیز هستیم. که این موجب در جهت تنویر افکار عمومی و ارتقاء دانش و اطلاع مردم از قوانین و وضعیت موجود کمک می کند.
وی خاطرنشان کرد: اگر با اجرای این برنامه بتوانیم در هر ماه به یک نفر مشاوره قانونی بدهیم و از ورود یک پرونده به دستگاه قضا جلوگیری کنیم کار ارزشمندی انجام داده‌ایم.
معاون فرهنگی دادگستری استان لرستان افزود: در این طرح و با همکاری سازمان اوقاف 154 روحانی به عنوان امام محله همکاری دارند و در بقاع شاخص استان می توان از این افراد در خصوص ارتقای افزایش سطح حقوقی و قضایی جامعه بهره برد.
777
 
کد مطلب : ۵۳۱۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما