۰

در طرح "هر مسجد یک حقوقدان" باید روی مسائل خانواده بیشتر تمرکز شود

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۱
در طرح "هر مسجد یک حقوقدان" باید روی مسائل خانواده بیشتر تمرکز شود
لازمه دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده در این طرح، اجرای گام به گام تمامی بندها توسط هر یک از سازمان ها و نهادهای ذیربط است. نظیر فراخوانی به موقع، ثبت نام از داوطلبین، آموزش، نشست و جلسات آماده سازی مشاوران و همکاری سایر نهادها و سازمان های مسئول است.
امتیازات اجرای "طرح هر مسجد یک حقوقدان" از جمله ارائه خدمات عمومی و رایگان حقوقی است که اگر صحیح اجرا شود در ترویج فرهنگ قانونمداری، کاهش آسیب های اجتماعی، کاهش ورودی پرونده و کم شدن هزینه های دستگاه قضایی کمک خواهد کرد.
توصیه می شود تمرکز این طرح روی مباحث خانواده باشد. تا بتوانیم روی حل مسأله طلاق و از بین بردن شکاف در خانواده ها تلاش کنیم. حضور قاضی و وکیل در مساجد یکی از بهترین و مؤثرترین راه های افزایش ارتباط دستگاه قضایی هر شهر با مردم است که سبب می‌شود اطلاعات حقوقی شهروندان افزایش و سبب حضور هر چه بیشتر مردم در مراکز دینی شود.
اما ممکن است این طرح به ضد خود بدل شود زیرا اگر قاضی، وکیل و مشاور حقوقی، در امر مشاوره موفق نباشند و از افراد ضعیف انتخاب شوند و یا قوی باشند اما به نحو درستی خدمت رسانی نکنند موجب دلزدگی افراد از دستگاه قضایی شود و این مسأله به بدنه دستگاه قضاء صدمه بزند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی قاسمی وناجمی
سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری کل استان گلستان777
کد مطلب : ۵۲۷۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما