۰
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:

هدف طرح "هر مسجد یک حقوقدان" ارتقاء آگاهی های عمومی و حقوقی جامعه است

تاریخ انتشار
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۲
هدف طرح "هر مسجد یک حقوقدان" ارتقاء آگاهی های عمومی و حقوقی جامعه است
محمدرضا عرشیان در حاشیه ملاقات مردمی رئیس دیوان عالی کشور با مردم دارالعباده یزد در مسجد امیر چخماق بیان داشت: یکی از مهمترین مشکلاتی که دستگاه قضایی سالها است که با آن روبرو است، کثرت و تراکم روزافزون پرونده‌ها است که اثر محتوم آن معضلاتی مانند اطاله دادرسی است که گریبانگیر دستگاه قضایی شده است.
وی اظهار داشت: در اجرای این طرح و حسب نظر رئیس قوه قضاییه و بر اساس سند تحول دستگاه قضایی، موضوع توسعه و در دسترس قرار دادن خدمات مشاوره حقوقی برای عموم جامعه با رویکرد کاهش مشکلات قضایی مردم و پرونده‌های دستگاه قضایی در اولویت برنامه‌های فرهنگی قوه قضاییه قرار گرفته است.
وی حضور حقوقدانان بسیجی را در مساجد و ارتباط بیشتر آنان با مردم را یک امر مقدس و معروف دانست و بیان داشت: حضور حقوقدانان در محلات و در بین مردم می تواند به شناسایی و حل و فصل مشکلات و معضلات عمومی - حقوقی مردم منجر شود و از شکل گیری برخی جرائم، تخلفات و آسیب های اجتماعی پیشگیری نماید.   
عرشیان افزود: انجام کار گروهی که با حضور قضات، وکلاء و کارشناسان بسیجی تحت عنوان طرح هر مسجد یک حقوقدان متجلی می شود، می‌توانند در ایجاد صلح و سازش و همچنین پیشگیری از وقوع جرم مؤثر باشد.
وی معاونت فرهنگی قوه قضاییه را به عنوان یک نهاد حکومتی برای هماهنگی اجرای این طرح معرفی کرد و گفت: هدف این طرح این است که حقوقدانان در سراسر کشور با کمک ائمه جماعات، یک خدمت بزرگ و خداپسندانه را به مردم ارائه دهند و دانش حقوقی مردم را ارتقا بخشند.
معاون فرهنگی دادگستری استان در پایان با توجه به دستورالعمل اجرایی طرح فرهنگی «هرمسجد یک حقوقدان» به اهداف عالی این طرح اشاره کرد و بیان داشت: رشد و ارتقای فرهنگ حقوقی مردم، آشنا کردن آنان با حقوق و وظایف شهروندی، صلح و سازش، حل اختلافات و دعاوی، ارتقای فرهنگ قانونگرایی و پرهیز از قانونگریزی، زمینه سازی برای تحکم بنیان خانواده و کاهش طلاق و افزایش اعتماد عمومی به دستگاه از اهدف این طرح است.
 

 
 
222
 
کد مطلب : ۵۲۲۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما