۰
رئیس کل دادگستری استان مازندران:

اهمیت به نماز، نقش مهمی در سلامت دستگاه قضایی خواهد داشت

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
اهمیت به نماز، نقش مهمی در سلامت دستگاه قضایی خواهد داشت
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان مازندران، رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه اقامه نماز جماعت در دستگاه قضایی استان باید بسیار پررنگ باشد، بر اهمیت والای برگزاری نماز جماعت تاکید و با گرامیداشت هفته بسیج افزود: کارکنان دستگاه قضایی استان باید جهادگونه و بسیجی وار به مردم شریف استان خدمات رسانی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری خاطرنشان کرد: روحانیت نقش بسیار مهمی در اعتلای دستگاه قضایی دارد و اهمیت دادن به نماز موجب سلامت اداری و قضایی خواهد بود.
رئیس شورای قضایی استان تصریح کرد: سلامت دستگاه قضایی استان تضمین کننده سلامت دیگر دستگاه های اجرایی است و در این راستا، نماز نقش مهمی در سلامت دستگاه قضایی خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری تاکید کرد: نماز باید محوریت دستگاه قضایی استان باشد و در این راستا معاونت فرهنگی اهتمام ویژه ای خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی معاون فرهنگی دادگستری استان نیز در این همایش با اشاره به محورهای برگزاری همایش روحانیون دستگاه قضایی، نقش روحانیون در ترویج نماز، گسترش اخلاق در دستگاه قضایی و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را از جمله این موارد عنوان کرد و افزود: 108 قاضی و کارمند روحانی در دادگستری استان مازندران مشغول به خدمت هستند.
وی بر نقش مهم روحانیون در ارتقای فرهنگ نماز تاکید کرد و با اشاره به لزوم بهره مندی از ظرفیت روحانیون دستگاه قضایی استان در عرصه های فرهنگی خاطرنشان کرد: ارتقای کمی و کیفی برنامه ها و فعالیت های مربوط به نماز در دستور کار دستگاه قضایی استان خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی تاکید کرد: نقش روحانیون در نهادینه سازی و ارتقای فرهنگ نماز در خانواده کارکنان دستگاه قضایی استان نیز از جمله موارد مهمی است که مدنظر ویژه خواهد بود.
لازم به ذکر است روحانیون شاغل در دادگستری استان مازندران نیز در ادامه جلسه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موارد مطروحه در این جلسه بیان کردند.
 

 
 
222
 
کد مطلب : ۵۲۰۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما