۰
رئيس كل دادگستری استان هرمزگان:

گسترش عدالت مستلزم احیای فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۹
گسترش عدالت مستلزم احیای فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر است
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان هرمزگان، علی صالحی در همایش سراسری ارتقای نقش روحانیون در اقامه نماز، ارتقای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و سلامت کارکنان دستگاه قضایی با اشاره به مراتب امر به معروف و نهی از منكر اظهار داشت: اين امر وظيفه هر مسلمانی است و در عين حال بايد توجه داشت كه امر به معروف و نهی از منكر مراتبي دارد و آخرين مرتبه آن برخورد است.
 وي ادامه داد: هرچند به موجب قانون در مقابله با جرائم حرف آخر را دستگاه قضايی مي زند ولي بايد از ابزار مناسب ديگر نيز به منظور پيشگيري و مقابله فرهنگي با جرايم و انحرافات در حد امكان استفاده شود.
رئيس كل دادگستري استان تصریح کرد: همگانی کردن نهاد امر به معروف و نهی از منکر بهترین راهکار مقابله با جرایم و از ضرورت‌های حوزه پیشگیری است.
وی بیان کرد: یکی از وظایف مهم حکومت اسلامی، ایجاد و تحقق عدل و گسترش عدالت است و یکی از مواردی که در ایجاد عدالت مؤثر است امر به معروف و نهی از منکر است و امام حسین(ع) هر آنچه داشت از جان، آبرو و مال در طبق اخلاص برای احیای امر به معروف و نهی از منکر تقدیم کرد.
 صالحی تصريح كرد: هزينه اي كه جامعه در زمينه پيشگيري مي پردازد به مراتب كمتراز هزينه اي است كه در مقابله با جرائم متحمل مي شود و چه بسا در بسياري از شرايط، تنها اجراي مجازات اثرگذار نباشد.
 رئیس کل دادگستری استان تصريح كرد: پيشگيري از وقوع جرم از یک سو منجر به صدور احكامي مي شود كه نتيجه اش بازدارندگي در سطح جامعه است و از سوي ديگر شامل پيشگيري اجتماعي و وضعي است كه عامل مذهب در تحقق آن نقش بسزا و موثري دارد.
وی در ادامه وضعیت نماز جماعت و نمازخانه ها را در مجموعه دادگستری استان هرمزگان مطلوب برشمرد و ظرفیت نماز جماعت و برنامه های پیرامونی آن را برای سلامت اداری و پیشبرد برنامه ها مهم ارزیابی کرد.
رئیس کل دادگستری استان، فرصت نماز را با توجه به حجم و فشار کار کارکنان سازنده و تعالی بخش توصیف و بر ارتقای کیفی نمازخانه ها تأکید کرد.
لازم به ذکر است در جریان اين نشست هر يك از حاضرین در فضايی صميمانه به بيان نقطه نظرات، ديدگاه ها و پيشنهادهای خود پرداختند.
 
 
 
222
 
کد مطلب : ۵۲۰۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما