۰
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در هرمزگان

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹
اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در هرمزگان
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان هرمزگان، علی صالحی با اشاره به اجرای طرح هر مسجد، یک حقوقدان در استان اظهار داشت: به موجب این طرح، حقوقدانان با حضور در مساجد و میعادگاه های نمازجمعه به آگاهی بخشی و پاسخ گویی به سوالات قضایی و حقوقی شهروندان می پردازند.
وی خاطرنشان کرد: این طرح در حال حاضر در مساجد شهرستان بندرعباس و دیگر حوزه های قضایی  این استان در حال اجرا است.
رئیس کل دادگستری استان یادآور شد: به موجب این طرح، با همکاری ائمه جمعه و جماعات و هیأت امنای مساجد، حقوقدانان، قضات و مسئولان قضایی بر اساس اولویت ها با حضور در مساجد و محلات مختلف، نسبت به آموزش همگانی مسائل قضایی و حقوقی به شهروندان اقدام می‌ کنند.
وی در ادامه افزود: طرح‌ قاضی مدرسه نیز کماکان به طور جدی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و به منظور ارتقای سطح آگاهی‌های حقوقی دانش آموزان و شناخت آسیب‌های احتمالی در مدارس استان درحال اجرا است که بر اساس آمار مورد استقبال دانش آموزان و والدین آنها قرار گرفته است.
رئیس کل دادگستری استان افزود: مقرر شده تا در سال جاری، این طرح ساماندهی و گسترش یابد و دوره های آموزشی به تناسب اولویت‌بندی جرائم و مناطق پرخطر برگزار شود.
وی تصریح کرد: با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و به منظور آگاهی بخشی به دانش آموزان در خصوص عواقب خشونت و بزهکاری نیز طرح های مختلفی در حال اجراست.
 
 
 
 
222
 
کد مطلب : ۵۰۸۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما