۰

رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی بر صلح و سازش در پرونده های قضايی تاکید کرد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲
رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی بر صلح و سازش در پرونده های قضايی تاکید کرد
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستري استان خراسان رضوی، غلامعلي صادقي بر لزوم اجراي دقيق بخشنامه رئيس قوه قضایيه با موضوع ايجاد صلح و سازش در پرونده هاي قضايي تأکيد کرد.
رئيس کل دادگستري استان خراسان رضوي که در نشست هم انديشي بررسي سازوکارهاي اجراي دقيق بخشنامه هاي صادره از سوي رئيس و ستاد قوه قضایيه در مجتمع قضايي ولايت دادگستري مشهد سخن مي گفت با تأکيد بر لزوم پايبندي مديران و مسئولان حوزه هاي قضايي بر اجرای دقيق بخشنامه های واصله خاطرنشان کرد: از کليه دادستان ها، رؤساي حوزه هاي قضايي در مشهد و شهرستانها و همچنين مديران و مسئولان ستادي خواسته شده تا اهتمام ويژه اي نسبت به اجراي دقيق و سريع بخشنامه هاي ابلاغي داشته باشند.
غلامعلي صادقي با اشاره به تأکيدات رئيس قوه قضایيه مبني بر تلاش در زمينه ايجاد صلح و سازش در پرونده هاي منتهي به حکم قصاص گفت: ترويج فرهنگ صلح و سازش که داراي ريشه هاي ديرينه تاريخي و اعتقادي در بين مردم شريف ايران است مي تواند در موارد بسياري حلال مشکلات باشد.
رئيس کل دادگستري استان، اجراي سريع و قاطعانه احکام را از مواردي دانست که بايد به صورت ويژه مورد توجه مديران مربوطه قرار بگيرد.
وي خاطرنشان کرد: در خصوص پرونده هاي منتهي به قصاص طي سازوکار مشخص و مطمئن باید اقدامات لازم در يک اقدام مشترک بين اجراي احکام و شوراهاي حل اختلاف در جهت ايجاد صلح و سازش به انجام برسد.
گفتني است در ابتداي اين نشست معاون قضايي – فرهنگي و همچنين رئيس اداره شوراهاي حل اختلاف استان و تني چند از مديران و مسئولان حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود در زمينه اجراي بخشنامه موصوف پرداختند.
 
 
 

222
کد مطلب : ۵۰۷۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما