۰

دیدار رئیس کل دادگستری استان قم با آیت الله اعرافی

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۴
دیدار رئیس کل دادگستری استان قم با آیت الله اعرافی
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان قم، آیت الله اعرافی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان قم و هیئت همراه که در دفتر مدیر حوزه های علمیه برگزار شد با اشاره به اهمیت دستگاه قضا و دادگستری در ایجاد عدالت و حل دعاوی در جامعه گفت: یکی از مهمترین نکاتی که دادگستری قم باید مدنظر داشته باشد داشتن یک نگاه راهبردی و برنامه جامع برای آینده است، چرا که روزمرگی ما را از برنامه جامع راهبردی دور می سازد و باید برای این امر مهم برنامه ریزی های خاصی صورت گیرد.
وی افزود: داشتن نگاه فنی و کارشناسانه و علمی به مسائل از دیگر نکاتی است که باید در دادگستری و دادستانی قم مدنظر قرار گیرد چرا که با تدابیری می شود جلوی بسیاری از معضلات و مشکلات کشور را گرفت.
امام جمعه قم تعامل با سایر دستگاه های کشور را اولویت بعدی دادگستری قم دانست و گفت: تعامل و هم افزایی با سایر دستگاه ها و سایر ارگان های کشور و استان بسیار مهم است و کمک زیادی به این نهاد می کند.
آیت الله اعرافی با اشاره به وجود درس های خارج متعدد در حوزه در مورد قضا و فعالیت های علمی صورت گرفته در این عرصه تاکید کرد: از منظر حوزوی امروزه دروس خارج خوبی در مورد امر قضا وجود دارد؛ اما هنوز هم از حیث پایان نامه و رشته و درس خارج جای کار زیادی وجود دارد که شایسته است طلاب فاضل و توانمند در این عرصه مهم وارد شوند و حوزه نیز آمادگی دارد از ابعاد گوناگون به کمک دادگستری قم بیاید.
لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان قم گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در دادگستری استان را ارائه داد.
 
 


222
 
 
کد مطلب : ۵۰۷۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما