۰
رئیس کل دادگستری استان گلستان خبر داد:

اجرای طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در استان با مشارکت کانون وکلا و بسیج حقوقدانان

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۸
اجرای طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در استان با مشارکت کانون وکلا و بسیج حقوقدانان

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان در گردهمایی روحانیون مستقر «یاران اربعین» از روحانیان برای مشارکت در این طرح دعوت کرد و گفت: علما به علت ارتباطی که با مردم در  شهرها و روستاها دارند می توانند به مردم برای آگاهی از تکالیف و حقوق شان کمک کنند .
وی افزود: دادگستری استان گلستان طرح یک مسجد یک حقوقدان را برای افزایش آگاهی های حقوقی مردم و پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی  از  سال های گذشته آغاز کرده است و امسال نیز با جدیت بیشتری پیگیری می کند .
وی با اشاره به اینکه تاکنون برای اجرای این طرح کانون وکلا و بسیج حقوقدانان اعلام آمادگی کرده اند افزود: از مشارکت سازمان های مردم نهاد و  اقشار تاثیرگذار در این طرح استقبال می کنیم.
رئیس کل دادگستری استان گفت: آگاهی مردم، ورودی پرونده به محاکم را کاهش می دهد.
هاشمیان افزود: پارسال حدود ۴۰۰ هزار پرونده وارد دستگاه قضایی شده که در شان جامعه نیست و باید همه برای کاهش ورودی ها کمک کنند .
رئیس کل دادگستری استان استان در ادامه گفت: انجام معاملات پیش فروش آپارتمان در دفاتر اسناد رسمی، مشورت با مشاوران حقوقی پیش از انجام معامله از جمله مواردی است که اگر مردم رعایت کنند هم خودشان گرفتار نمی شوند و هم از ورودی پرونده ها به محاکم کاسته می شود.
 
 

 222
 
کد مطلب : ۵۰۷۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما