۰
حجت الاسلام والمسلمین معصومی:

مسأله امامت همواره در کنار رسالت و نبوّت بوده است

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
مسأله امامت همواره در کنار رسالت و نبوّت بوده است
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی، جشن عید سعید غدیرخم با حضور معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، رئیس کل دادگستری استان، کارکنان قضایی و اداری و اعضای شوراهای حل اختلاف در سالن اجتماعات شهید قدوسی (ره) دادگستری استان برگزار شد.
معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه در این مراسم واقعه غدیرخم را فراتر از واقعه ای تاریخی دانست و گفت: غدیر ریشه در اولین پیام رسول گرامی اسلام (ص) دارد و آن سخن این بود که ای مردم «قولوا لااله الا الله تفلحوا» بگویید و پس از آن فرمود: «هرکس به من ایمان بیاورد جانشین من است»؛ حضرت علی (ع) اولین فردی بود که در منزل پیامبر ایمان آورد.  
حجت الاسلام والمسلمین معصومی لاری افزود: آن قدر مسأله شناخت امیرالمؤمنین (ع) و دستیابی به بی نهایت هایی که در وجود امیرالمؤمنین وجود دارد مهم است که ممکن است بسیاری را به انحرافات غلوّ بکشاند؛ غالیان از زمان آن حضرت تاکنون وجود داشته و دارند. مسأله امیرالمؤمنین، مسأله شخص نیست. مسأله امامت در کنار رسالت و نبوّت است و این امر، عامل حیات اصل نبوّت است.
وی با اشاره به احادیث و روایات در خصوص ولایت امام علی (ع) و حدیث «ثقلین» تصریح کرد: ارزش حاکمیّت ولایت در جامعه به اندازه حیات دین است تا آن جا که حضرت زهرا (س) عمر مبارکش را در تلاش برای جدانشدن قرآن و عترت صرف کرد.
معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه اظهار داشت: اگر ولایت که ترجمه و برداشت صحیحی از قرآن و سنّت پیغمبر است، نباشد، متن قرآن و سنّت پیغمبر تبدیل می شود به قالب هایی که هر مفهومی و هر نظریه ای را می توان در آن قالب ها ریخت.
حجت الاسلام معصومی ایجاد گروه های تکفیری همچون «داعش» را نتیجه تفکّر در قرآن بدون ولایت دانست و با اشاره به اینکه آگاهی و بصیرت و صبر لازمه تداوم انقلاب اسلامی است بیان کرد: علّت بقای نظام جمهوری اسلامی تا زمانی است که ولایت در جامعه اسلامی و در قلوب آدم ها و در غدیرهای جاری در تاریخ جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
در پایان این مراسم پس از تجلیل از تعدادی از آزادگان، به قید قرعه به پنج نفر از سادات دادگستری استان جوایزی اهداء شد.
 
 

 
222
کد مطلب : ۴۹۶۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما