۰
معاون فرهنگی قوه قضاییه:

هدف امامت هدایت بشر از ظلمت و تاریکی به سوی نور است

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
هدف امامت هدایت بشر از ظلمت و تاریکی به سوی نور است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادی صادقی در جمع نمازگزاران ساختمان مرکزی قوه قضاییه با اشاره به اینکه غدیر عید بزرگ اسلام و مسلمین است اظهار داشت: گاهی برخی از افراد واقعه غدیر را فقط منحصر به اصل ولایت و امامت می کنند در حالیکه این عید تبیین امامت نیز هست.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه عید غدیر عید بزرگی است که مایه وحدت اسلامی است افزود: باید جایگاه، شان، حقیقت و ویژگی های امام را بشناسیم و بدانیم که این مسئله یک مفهوم اسلامی وسیع است.
وی افزود: اگر مسلمین پیرامون علی (ع) و اهل بیت پیامبر(ص) جمع شوند به طور حتم به وحدت خواهند رسید چرا که این بزرگواران مایه وحدت اسلام و مسلمین هستند.
وی با بیان اینکه امام اولا به نفس همه است گفت: پیامبر در خطبه غدیر بارها بر این موضوع تاکید کرده اند و اگر نگاهی هم به این خطبه بیاندازیم بهتر با مفهوم امامت آشنا خواهیم شد.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی افزود: جوهره امامت در خطبه غدیر تبیین شده به عبارتی می توان گفت؛ امامت همان ولایت و سرپرستی امت و اولا به نفس بودن است. اینکه پیامبر می فرماید من سزاوارتر به شما هستم از خودتان، یعنی ما نیز باید همواره توجهمان به امر ولایت باشد و به سوی او حرکت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه فرمان و امر امام مقدم بر همه چیز است تصریح کرد: ما باید همواره پشت سر امام و جانشینان او که اکنون مقام معظم رهبری هستند حرکت کنیم تا انشالله بتوانیم این وحدت را به ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان(عج) پیوند بزنیم.
وی در پایان از تمامی حاضران خواست تا خطبه مفصل غدیر را ضمن اینکه مطالعه می کنند برای فرزندان خود نیز بخوانند تا آنها هم با این واقعه عظیم بیش از پیش آشنا شوند.
 لازم به ذکر است در پایان این مراسم از برگزیدگان مسابقه آوای رمضان با اهدای جوایزی تقدیر شد.
 

 
222
 
کد مطلب : ۴۹۶۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما