۰
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

قرآن کتاب زندگی ما در دنیا و قیامت است

تاریخ انتشار
يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
قرآن کتاب زندگی ما در دنیا و قیامت است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در این مراسم با خیرمقدم به مهمانان قرآنی در این مسابقات گفت: خدای متعال از روی رحمت خود قرآن را برای ما نازل کرد.
وی افزود: خدا در لیله‌القدر قرآن را به قلب پیامبر اعظم نازل کرد.
حجت الاسلام بهرامی با اشاره به جایگاه عظیم شب‌های قدر و با اشاره به آیات قرآنی گفت: قرآن کتابی است که فصل و دیوار بین حق و باطل است و شوخی در آن نیست.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به آیات قرآن افزود: چه تهمت‌هایی که به پیامبر زده نشد اما قرآن به ایشان فرمود که صبر و استقامت کن و از کافران تبعیت نکن.
وی تاکید کرد: باید همراه و همنشین و همدل با قرآن باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با اشاره به ثواب خواندن قرآن  و حتی در صورت سواد نداشتن نگاه کردن به آن گفت: حضرت علی(ع) می‌فرماید که همنشین قرآن باشید. علاقه به وطن از ایمان است، وطن الی الله بهترین و مهمترین وطن است.
وی با اشاره به آیه «حبل الله و لاتفرقوا» افزود: حضرت علی(ع) می‌فرماید این ریسمانی است که یک طرفش به دست شما و یک سمت آن در دست خداوند است. این ریسمان و حب پاره ناشدنی است و اگر کسی به آن چنگ بیندازد به وطن اصلی می‌رسد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به آیات قرآن از جانشینی انسان در زمین به عنوان خلیفه خداوند اظهار داشت: زمین جایی است که برای وطن اصلی زمینه‌سازی کنیم. خداوند معلم انسان شده و ظرفیت انسان لایتناهی است و فرشتگان گفتند که ما نمی‌توانیم بدانیم که به انسان چه یاد داده‌ای.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی، سلسله ولایت را از خداوند و پیامبران و ائمه و امام زمان و ولی فقیه زمان دانست و گفت: باید متمسک بشویم به حبل الهی همانطور که رهبر عزیزمان به تنهایی مقابل کفر ایستاده است.
وی با اشاره به آیات قرآن و خطاب به قاریان حاضر در مسابقات گفت: با قرآن انس بگیرید و خوش بحال شما که به واسطه قاری بودنتان ستارگان زمین هستید. خداوند کم کم قرآن را برای ما نازل کرد که قلب ما جایگاه خداوند شود. قلب مومن عرش پروردگار است.
حجت الاسلام بهرامی با اشاره سخن پیامبر اسلام(ص) مبنی بر اینکه اگر دلتان را آلوده نکنید هر چه من می‌بینم شما نیز می‌بینید، گفت: عمل به فرائض و دوری از محرمات دو عامل برای آنچه پیامبر فرمودند و در اصول کافی نیز آمده است.
وی با اشاره به جایگاه نماز شب گفت: انسانی که می‌خواهد وحی الهی را بگیرد باید آمادگی داشته باشد. قلبتان را پاک کنید و به ریسمان الهی چنگ بزنید و به خدا برسید.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه ما افتان و خیزان در هر صورت به دیدار خدا می‌رویم، گفت: خوشا به حال آنها که با نور قرآن به سمت خدا بروند. امیدوارم خداوند این توان را به ما بدهد که با قرآن زندگی کنیم و با قرآن و ارادت به ائمه از دنیا برویم.
 در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمسعود معصومی لاری معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: در این مسابقات قریب به ۱۲ هزار تن شرکت کردند که ۷ هزار تن آقا و بقیه خانم و در رده‌های سنی مختلف هستند. این مسابقات در یازده رشته و در دو گروه خواهران و برادران، زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال به دو صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: مرحله شهرستانی مسابقات کتبی به اتمام رسیده و در حال حاضر مرحله استانی و بخش شفاهی در حال برگزاری است. از ویژگی‌های مهم امسال این است که همه برگزیدگان این دوره از مسابقات یک مربی ویژه خواهند داشت و این تیم (ستاد) زیر نظر مربی ارتقا خواهد داشت.
حجت الاسلام معصومی لاری در پایان ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات بیان کرد: این مسابقات بهانه است تا خدمت قرآن باشیم و برد و باخت مهم نیست و این مسابقات بهترین راه به سوی خیر است.

 


 
222
 
کد مطلب : ۴۸۷۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما