۰
به همت معاونت فرهنگی قوه قضاییه و ستاد ملی صبر برگزار می شود؛

طرح ملی حمایت از «فقراء»، «ایتام» و «زندانیان غیرعمد»

تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
طرح ملی حمایت از «فقراء»، «ایتام» و «زندانیان غیرعمد»
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، بیست و پنجم ذی‌الحجه سال دهم هجری روز نزول آیه اطعام است که در آن به اعتقاد مفسران اسلامی خداوند متعال در پی احسان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) به تمجید از آن‌ها پرداخته است.
سوره «انسان» یا «هل اتی» هفتاد و ششمین سوره قرآن کریم و از جمله سور مدنی است که به تفصیل اوصاف ابرار (نیکوکاران) را مطرح و به احصاء نعمت‌هایی می‌پردازد که پروردگار برای محسنین مطرح کرده‌اند.
قریب به اتفاق مفسران شیعه و اهل سنت، شان نزول آیه هشتم این سوره که به آیه اطعام معروف شده است را مربوط به واقعه‌ای می‌دانند که به دنبال آن آل‌الله برای ادای نذر خود سه روز متوالی را روزه می‌گیرند. ادای نذری که در روز اول آن غذای افطار به مسکین داده شده و در روز‌های دوم و سوم این طعام به ترتیب به یتیم و اسیر بخشیده می‌شود.
به یمن احیاء این سنت حسنه و با هدف مساعدت از زندانیان تحت حمایت ستاد دیه کشور و همچنین مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) جلسه مشترک "حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر هادی صادقی" معاون فرهنگی قوه قضاییه با مسئولین مجموعه‌های مذکور برگزار شد.
اعضای کارگروه‌های ویژه این برنامه فرهنگی به دلیل تقارن زمانی احسان خاندان نبوت در ایام ۲۳ تا ۲۵ ذی‌الحجه تلاش دارند تا یک ماه آینده ضمن جلب حمایت حداکثری نهاد‌های فعال اجتماعی، با دعوت از هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های مردمی در برپایی هرچه باشکوه‌تر طرح همیار مستمندان و محبوسان غیرعمدی باشند که بدون پشتوانه مالی عمر خویش را در بند سپری می‌کنند.


333
کد مطلب : ۴۸۶۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما