۰
دبیر ستاد ملی صبر در سومین همایش استانی صبر گلستان خبر داد:

آغاز پویش سراسری بخشایش رضوی

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
آغاز پویش سراسری بخشایش رضوی
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، "دکتر سیدمحمدرضا خوشرو" امروز در سومین همایش استانی صبر گلستان در گرگان گفت: این پویش همزمان با دهه کرامت از گرگان آغاز شده  و به عنوان الگو در سراسر کشور فراگیر می شود.
وی افزود: در قالب این پویش با حضور خدام امام رضا(ع)، برای ترویج صبر و گذشت در جامعه تلاش می شود.
دبیر ستاد ملی صبر اظهار داشت: پویش های من می بخشم، صبورم، بخشایش حسینی و فاطمی و زینبی از دیگر تلاش های ستاد ملی صبر برای کمک به ترویج فرهنگ صبر در بین آحاد مردم است.
"خوشرو" از همه اقشار برای پیوستن به ستاد صبر دعوت کرد تا با همیاری واکنشگران پویش صبر فرهنگ گذشت و بخشایش را در جامعه گسترش دهیم.
وی افزود: فرهنگ صلح و سازش بر اساس پژوهش های انجام شده به مباحث فرهنگی و ژنتیکی در اقوام مختلف بستگی دارد و گلستان هم از استان های شاخص کشور در صلح و سازش است.
دبیر ستاد ملی صبر با بیان این که امروز درگیر جنگی هستیم که آستانه ی تحمل و صبر مردم را نشانه رفته است گفت: ترامپ صرف ضرر مالی و اقتصادی جنگ را با ما آغاز نکرده بلکه با جنگ روانی آستانه تحمل و تاب آوری مردم را نشانه گرفته و می خواهد خشونت را در جامعه ترویج دهد و یکی از راهکارهای مقابله با این توطئه ترویج فرهنگ صبر و گذشت در جامعه است.
ترویج فرهنگ گذشت و قدردانی از 15 نفر از بانیان بخشش و فعالان سازشی گلستان
سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری گلستان در این همایش با اشاره به آموزه های قرآن گفت: خداوند در قرآن کریم همان قدر که بر احقاق حق صاحب حق تاکید دارد به همان میزان افراد را به بخشش هم دعوت می کند.
"حجت الاسلام مهدی قاسمی وناجمی" اظهار داشت: ستاد صبر با هدف تمرکز بر گسترش و تبیین فرهنگ صبر و گذشت در کشور و به دنبال آن در گلستان تشکیل شده است و ما نیز امروز در این همایش به دنبال قدردانی از کسانی هستیم که بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشت کرده اند.
وی افزود: ما در ستاد صبر استان به دنبال ترویج فرهنگ گذشت با استفاده از ظرفیت دستگاه ها و تشکل های مردم نهاد هستیم.
سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری گلستان گفت: خوشبختانه سال گذشته در همایش صبر  48 نفر از شاکیان که پرونده هایشان درباره نفقه، مهریه، دیه و قصاص بود محکومان را بخشیدند که در یکی از این موارد خانمی از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت.
گفتنی است در سومین همایش استانی صبر که صبح امروز با حضور دبیر ستاد ملی صبر و بانیان بخشش و فعالان سازشی استان گلستان برگزار شد؛ از 15 نفر از فعالان صلح و سازش قدردانی شد.


333
 
کد مطلب : ۴۸۱۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما