۲

سند تحول قضایی، برنامه ای عملیاتی برای تقویت اعتماد عمومی

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳
سند تحول قضایی، برنامه ای عملیاتی برای تقویت اعتماد عمومی
در حالی که مسئولان قضایی، چشم انداز و آثار مثبتی را برای آن وعده داده اند، آیت الله رئیسی نیز تحول را ضروری دانسته و می گوید: تا زمانی که مدیران قضایی اراده ایجاد تحول نداشته باشند، هیچ تحولی رخ نخواهد داد. معاون اول قوه قضاییه نیز در تشریح این سند گفته است: «...دوره کوتاه مدت را ظرف شش ماه برنامه‌ریزی کردیم. برنامه‌های میان مدت و بلندمدت اما نیاز به همکاری دو قوه دیگر و مردم دارد... با رجال و نساء و همه کسانی که باید نقطه نظراتشان را داشته باشیم ارتباط داریم.»
اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه هم در نخستین نشست خبری خود تصریح می کند که محوری‌ترین برنامه سند تحول قضایی، ابتنای برنامه ریاست قوه قضائیه بر بیانیه گام دوم انقلاب، اعتمادسازی در بخش‌های مختلف جامعه و افزایش اعتماد عمومی، کاهش حجم زیاد پرونده‌های قضایی و اتخاذ تدبیر مناسب برای کاهش ورودی پرونده‌ها، کاهش چشمگیر جمعیت کیفری، برخورد قاطعانه با مفاسد درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، احیای حقوق عامه وتکریم مراجعان است. وی ارتباط گسترده دستگاه قضا با جامعه، نخبگان و اصحاب رسانه را از بخش های ویژه این سند عنوان می کند.
از سوی دیگر اجرای سند تحول با اما و اگرهایی از سوی برخی صاحب نظران روبرو شده است؛ ظریفیان، یک فعال سیاسی با بیان اینکه آیت الله رئیسی کار سختی برای تحول در قوه قضاییه دارد، می گوید: تغییر و تحول در قوه قضاییه بسیار سخت و زمان بر است، زیرا رویه‌ها و مناسبات وقتی نهادینه می‌شود، تغییر آنها بسیار سخت و زمان بر است و با بیانیه و گفت‌ و گو این مسائل حل نخواهد شد بلکه به برنامه عملیاتی نیاز دارد. باید در همه سطوح قوه قضائیه، عدالت‌طلبی با درک تحولات و نیازهای جامعه امروزی دنبال شود. اگر این اتفاق رخ دهد، گام مهمی در توسعه پایدار برداشته شده و اعتماد عمومی بازسازی می‌شود.
برنامه سند تحول که بازتاب رهنمودها و تاکیدات رهبری به مسئولان قضایی در سال های اخیر است، تنها با بخشنامه و دستور العمل اجرایی ‌نخواهد شد و نیازمند فراهم آمدن زمینه‌ها و بسترهای اجرایی در قوه قضائیه است. بر همین اساس، آیت الله رئیسی با تشکیل نشست های اندیشه ورزی برای دریافت دیدگاه‌ها بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت شبکه‌های نخبگانی در استان‌ها تاکید کرده و عنوان می کند تحول صرفاً با دستورالعمل و بخشنامه اتفاق نمی‌افتد و نیاز به اندیشه و انگیزه جدی و همچنین ارائه راهکار و ساز و کارهای قابل اجرا دارد.


555
کد مطلب : ۴۸۰۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما