۰
معاون فرهنگی قوه قضاییه:

بسیج حقوقدانان می‌تواند در رفع موانع قانونی تولید کارگشا باشد

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
بسیج حقوقدانان می‌تواند در رفع موانع قانونی تولید کارگشا باشد

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در اولین رزمایش شبکه علمی نخبگان حقوقی و قضایی کشور که همزمان در ۳۲ استان افتتاح شد، گفت: از اهداف بسیج حقوقدانان تحول در نظام حقوقی و قانونی کشور، حفظ و تداوم و بسط و تعمیق اهداف انقلاب اسلامی، کمک به افزایش کارآمدی نظام و رفع نیازمندی‌های جامعه حقوقی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی ادامه داد: مشکلات قانونی در مسیر تولید و رونق آن اولین مسئله‌ای است که بسیج حقوقدانان می‌توانند در آن کارگشا باشند تا مسیر تولید از لحاظ قانونی آسان شود.
معاون فرهنگی قوه قضاییه بیان کرد: اگر بخواهیم تحول اتفاق بیفتد باید قوانین مزاحم شناسایی و اصلاح شود؛ چرا که الزامات متعدد و مجوز‌های مختلف و مراجعه تک تک به بانک‌ها و ادارات کار تولید را سخت و دیربازده کرده است.
وی گفت: امروز صد‌ها مانع بر سر راه تولید کننده است و ضروری است دولت نظارت‌های خود را موثرتر کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی با اشاره به اقدامات اداری در بحث تولید گفت: کار ستادی و کار عملیاتی باید در اینباره مشخص شود از سویی برای طرح‌ها باید مجرای اجتماعی درست شود و لازم است این دو (کار ستادی و عملیاتی) دست به دست هم داده و مکمل هم شوند.
وی ادامه داد: امروز دستگاه قضایی در حال بررسی برای تحولات کارآمد در حل مسائل مردم است و فرصت گرانبهایی برای سازمان بسیج و کمک به این دستگاه فراهم شده است.
معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: این رزمایش فرصت خوبی است تا مسائل و مشکلات حل و فصل شود و باید بسیج حقوقدانان به فرهنگ‌سازی در عرصه قانون‌گرایی کمک کنند؛ چرا که نیاز مهم زندگی اجتماعی قانون‌گرایی است و با نقض قانون در جامعه حرکت درستی صورت نمی‌گیرد.
222
کد مطلب : ۴۷۷۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما