۰
رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد:

تاثیر خدمات مشاوره ای قوه قضاییه در کاهش ورودی پرونده ها به محاکم

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴
تاثیر خدمات مشاوره ای قوه قضاییه در کاهش ورودی پرونده ها به محاکم
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، سردار محمد شرفی در بازدید از غرفه قوه قضاییه در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به تعاملات مستمر معاونت پیشگیری قوه قضاییه و پلیس ناجا گفت: ما از دو منظر با قوه قضاییه در تعامل هستیم. از یک منظر پلیس پیشگیری ناجا با زیر مجموعه های خود از جمله کلانتری ها، پاسگاه ها و ایستگاه های بازرسی در سراسر کشور به عنوان ضابط با دادسراها و قضات قوه قضاییه در تعامل است. از منظر دیگر، پلیس پیشگیری ناجا و قوه قضاییه به صورت ساختاری و اداری در تعامل هستند تا بتوانند از ظرفیت های موجود برای پیشگیری از وقوع جرم گام بردارند.
سردار شرفی با اشاره به اطلاع رسانی ناکافی در خصوص مشاوره قضایی در غرفه قوه قضاییه گفت: از سال های آینده می توان با اطلاع رسانی و برنامه ریزی بیشتر، ابهامات قانونی بخش گسترده تری از جامعه را پاسخ داد.
وی با اشاره به ضرورت ورود تخصصی نیروی انتظامی به حوزه آثار مکتوب پیشگیری از وقوع جرم در کنار قوه قضاییه گفت: می توانیم از سال  آینده جهت ارتقاء دانش حقوق عمومی، روش های پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم را به صورت مدل و الگو منتشر کنیم و به صورت رایگان در اختیار عموم بازدیدکنندگان قرار دهیم تا میزان ورودی پرونده ها و هزینه ها کاهش پیدا کند.
555
 
کد مطلب : ۴۶۵۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما