۰
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:

تقدیر از تلاشگران عرصه صلح و سازش و بخشایش از مهمترین اقدامات ما در استان بود

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۱
تقدیر از تلاشگران عرصه صلح و سازش و بخشایش از مهمترین اقدامات ما در استان بود
محمدرضا عرشیان در گفتگویی با روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: معاونت فرهنگی دادگستری استان یزد با فعالیت های بسیار خوب و مؤثر خود، همواره نگاه مثبت و باانگیزه ای برای ارتقاء سلامت و کارآمدی دادگستری داشته است، گرچه توقعی که داشتیم محقق نشده و با اهدافمان فاصله داریم ولی لازم است تلاش و فعالیت بیشتری در این زمینه انجام شود.
معاون فرهنگی دادگستری استان افزود: خلاء فرهنگی و کمرنگ شدن مباحث بصیرتی و معرفتی در جامعه محسوس است و قوه قضاییه نیز از این قاعده مستثنی نیست. لذا لازم است جهت ارتقاء کارآمدی بیشتر برنامه ها، موضوعات فرهنگی متنوع و تأثیرگذار با جدیت و انگیزه بالا استمرار یابد.
وی تصریح کرد: هر یک از فعالیت های فرهنگی مانند مجازات جایگزین حبس، صلح و سازش، تکریم ارباب رجوع و ارتقای آگاهی های حقوقی و ... به خودی خود تأثیر زیادی بر بهبود امور دارد. مع الوصف موضوع تکریم ارباب رجوع با توجه به جامعیت دامنه تاثیرگذاری بیشتری دارد.
وی گفت: ضرورت وجود فعالیت های فرهنگی، دینی، آموزشی و اخلاقی، توجه به فرزندان کارکنان و بازنشستگان و تأثیرگذاری مثبت معاونت فرهنگی استان در جمع همکاران قضایی و اداری به لحاظ ایجاد ارتباط صمیمی و هوشمندانه با جامعه هدف از مهمترین اقدامات انجام شده در معاونت فرهنگی دادگستری استان یزد در سال های گذشته بوده است.
معاون فرهنگی دادگستری استان تاکید کرد: معاونان فرهنگی باید بهترین الگو در زمینه مسائل دینی، نظم، اعتقادی و کاری برای سایر کارکنان باشند. بهترین چیزی که انسان را در انجام کارها یاری می کند نیت و خلوص الهی است که معاونین فرهنگی باید داشته باشند.
عرشیان، برنامه ریزی و تدابیر مناسب، وحدت و هماهنگی های لازم در کارها، تزریق بودجه کافی جهت اجرای برنامه ها، تأمین نیروی متخصص و کارآمد و تدوین برنامه های هوشمند و هدفمند را از جمله اقدامات لازم برای ارتقاء جایگاه معاونت فرهنگی در دستگاه قضایی بیان کرد.
222
کد مطلب : ۴۵۸۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات