۰
معاون فرهنگی دادگستری کل استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد:

راهیابی 14 برگزیده استانی به مسابقات کشوری قرآن کریم قوه قضاییه

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۷
راهیابی 14 برگزیده استانی به مسابقات کشوری قرآن کریم قوه قضاییه
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد موسوی راد در گفتگویی با روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: برنامه های ما در سه بخش که از سوی معاونت فرهنگی قوه قضاییه ابلاغ شده است دنبال می شود. یک بخش از فعالیت ها با تصویب شورای فرهنگی مستقر در دادگستری استان که متشکل از شورای معاونین به همراه رئیس کل و تعدادی از کارشناسان فرهنگی است تصویب می شود. بخش دیگر برنامه های فرهنگی-مناسبتی است که با همکاری قضات و کارمندانی که ذوق هنری دارند انجام می شود.
معاون فرهنگی دادگستری کل استان افزود: بخش سوم مباحث مرتبط با برنامه های قرآنی است که با همکاری دیگر بخش های دادگستری دنبال می کنیم.
وی تجهیز نمازخانه ها در تمامی 18 حوزه قضایی استان اعم از دادسرا و دادگاه، اعزام کارکنان به اردوهای زیارتی مشهد، برگزاری اردوهای درون استانی برای کارکنان به همراه خانواده ها و همچنین برگزاری مسابقات جام معرفت را از مهمترین برنامه های فرهنگی استان ذکر کرد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به اقدامات ستاد صبر استان تصریح کرد: استان ما یک استان قبیله ای و عشایری است و حرف شنوی آنها از بزرگان قبیله و عشیره خود بیشتر است لذا ما سعی کردیم تا در این زمینه با بزرگان این قبایل جهت صلح و سازش دعاوی مطروحه همکاری کنیم.
وی افزود: در سال گذشته دو نفر از ریش سفیدان این استان که بدون تبادل پول، چندین پرونده را به صلح و سازش رسانده بودند در برنامه ماه عسل تلویزیون معرفی شدند.
وی در بحث تکریم ارباب رجوع خاطرنشان کرد: از زمانی که به ما این دستورالعمل ابلاغ شد، بررسی کردیم که چه اقداماتی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. برخی از این اقدامات مسائل فیزیکی بود، مانند صندلی، آب سردکن، سرویس های بهداشتی و... که با هزینه اندک انجام شد.
وی افزود: برخی دیگر از اقدامات هزینه بیشتری را طلب می کرد مانند بازسازی ساختمان های قدیمی و یا آسانسورها که البته پیشنهاد تامین هزینه را به معاونت فرهنگی قوه قضاییه داده ایم.
وی برگزاری کلاس های اخلاق را یکی از موثرترین اقدامات فرهنگی استان برشمرد و گفت: این دوره ها حتی برای سربازان مامور در دادگستری نیز برگزار شد چرا که نخستین برخورد مراجعان به دادگستری با سربازان است که خوشبختانه نتایج مطلوبی داشت.
 
 

222
کد مطلب : ۴۵۷۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات