۰
معاون فرهنگی دادگستری استان زنجان:

تاکید بر اخلاق حرفه ای یکی از اولویت های ما در استان است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳
تاکید بر اخلاق حرفه ای یکی از اولویت های ما در استان است
وکیل مقدمی در گفتگو با روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اقدامات معاونت فرهنگی دادگستری استان زنجان گفت: یکی از اقدامات مهم، برگزاری مسابقات قرآنی بود که مراحل مختلف آن در استان برگزار شد و 7 نفر به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
وی با تاکید بر اهمیت نقش قرآن در زندگی اظهار داشت: اگر بتوانیم قرآن را وارد زندگی حقوقی و قضایی همکاران کنیم و آنها با قرآن مانوس شوند، یک موفقیت بزرگ کسب کرده ایم.
معاون فرهنگی دادگستری استان ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که ما انجام دادیم دست آورد 40 ساله انقلاب اسلامی در بخش های قضایی بود که به صورت جزوه تدوین و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت. به طور مثال دسترسی آسان به دادرسی قضایی، استفاده از وکیل و فعالیت بیش از 800 نفر در بخش های کارشناسی بود.
وی با اشاره به ارائه مشاوره حقوقی و قضایی در بیش از 15 مصلای نماز جمعه در سطح استان گفت: کلاس های توجیهی تکریم ارباب رجوع در ایام دهه فجر برای همکاران قضایی و اداری برگزار شد و منشورهایی را هم در این زمینه برای همکاران و ضابطان قضایی تهیه کردیم و البته امیدواریم این اقدامات را در سال آینده افزایش دهیم و همچنین معرفی وکیل تسخیری و معاضدتی در دادگاه ها و هر جایی که نیاز به مشاوره بیشتر احساس می شد از دیگر اقدامات این معاونت است.
مقدمی در خصوص ستاد ملی صبر نیز تصریح کرد: در این خصوص با هماهنگی های صورت گرفته با شورای حل اختلاف، شعبه ای در خصوص بخشایش و رضایت و صبر ایجاد شد تا این شعبه سریع تر در خصوص این پرونده ها تصمیم بگیرد. همچنین استقرار شورای صلح و سازش در زندان نیز در این زمینه کمک موثری به ما کرد.
 
 

222
کد مطلب : ۴۵۷۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات