۰
معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام اعلام کرد:

استان ایلام، پیشرو در اجرای طرح تکریم ارباب رجوع

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۱
استان ایلام، پیشرو در اجرای طرح تکریم ارباب رجوع
"حجت الاسلام والمسلمین محمدسجاد امیری" در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: بر اساس مدل تعالی فرهنگی که شاکله برنامه ریزی معاونت های فرهنگی دادگستری ها در سراسر کشور است، حرکت و برنامه‌های این معاونت بر اساس اهمیت آنها درجه‌بندی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در همین زمینه میزان سلامت اداری کارکنان از طریق برگزاری کلاس‌های اخلاق حرفه‌ای و موعظه‌ای با اساتید مختلف پیگیری شده و طی سال های گذشته پربارترین کلاس‌ها نیز با حضور اساتید حوزه و دانشگاه برگزار شده است.
معاون فرهنگی دادگستری استان تصریح کرد: در بعد ارتقای سطح آگاهی های مردمی و فرهنگ عمومی، گروهی متشکل از قضات تجدیدنظر و کیفری ۱ و ۲ با حضور در ۴۰ مسجد ضمن گفتگو با مردم، مشکلات و انتظارات آنها از دادگستری‌ها را دریافت کردند که خوشبختانه در این زمینه نیز توانستیم رضایت نسبی افکار عمومی را بدست بیاوریم.
وی با اشاره به عضویت 190 نفر از ریش سفیدان و مصلحان استان در هیات صلح و سازش گفت: سال گذشته بالغ بر 300 پرونده قتل و قصاص با رضایت و سازش به سرانجام رسید که در کشور نمونه ندارد.
معاون فرهنگی دادگستری استان تصریح کرد: در شهرستان دره‌شهر نیز برنامه کتابت قرآن داشتیم که تمام قضات و کارکنان با دست‌نوشته خود، تمام قرآن را کتابت کردند. این اثر در دست چاپ و در مرحله صحافی است. همچنین یکی دیگر از اقدامات انجام شده ایجاد موکبی در ایام اربعین و معرفی دستاوردهای دادگستری و تبیین وظایف نهاد دادسرا و دادگاه و ارتقای آگاهی حقوقی مردم و مشاوره‌های حقوقی بصورت رایگان بود.
وی با اشاره به بحث مجازات‌های جایگزین حبس خاطرنشان کرد: در مواردی که قانون تصریح کرده قاضی مکلف است تا از مجازات های جایگزین حبس یا سایر روش های نوین حقوقی نظیر تعلیق، تعویق و ... استفاده کند. در همین راستا نیز قرار است تا رقابتی برگزار شود و از قضاتی که بیشترین آرای جایگزین حبس را داشته‌اند با اهدای جوایزی تقدیر شود.
معاون فرهنگی دادگستری استان گفت: در اجرای طرح تکریم ارباب رجوع اکنون در بین سایر استانهای پیشرو هستیم گرچه تا نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.
حجت الاسلام امیری به استقبال گسترده از بروشورهای حقوقی گام به گام هم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با توجه به عطش مردم به آگاهی های حقوقی، استقبال خوبی از این بروشورها شده است.
وی در پایان تصریح کرد: در بحث تحکیم خانواده نیز این معاونت با برگزاری کارگاه های مرتبط و با دعوت از اساتیدی از شهرهای تهران و قم توانست قدم مثبتی در خصوص کاهش مشکلات خانواده های کارکنان و قضات داشته باشد.
 


222
 
کد مطلب : ۴۵۷۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات